Beribė jūra taškelių: japonų avangardo atstovės paroda Niujorko botanikos sode (0)

14484
REUTERS
2021 m. gegužės 6 d. 16:43
Beribė jūra taškelių – tai vienas skiriamųjų japonų avangardo atstovės Yayoi Kusamos kūrinių motyvų. Taškeliais ši menininkė gali išdekoruoti kone viską – pastatus, medžius ir netgi vandenį.

Dabar taškuotų jos darbų galima pamatyti Niujorko botanikos sode. Įstabios plieno gėlės, nudažytos ryškiomis spalvomis ir išmargintos taškeliais, gigantiški moliūgai, aštuonkojo pavidalo abstrakcija ir pačios keisčiausios figūros nepalieka sodo lankytojų abejingų. Unikaliems meno kūriniams sutekti unikalūs pavadinimai, kaip antai „Noriu išskristi į visatą“.

Joks lietus negalėjo sutrukdyti parodos „KUSAMA: Cosmic Nature“ (KUSAMA. Kosminė gamta) atidarymui gegužės 5 d. – juk dėl pandemijos šis įvykis ir taip buvo nukeltas ištisiems metams.

Vasarą Niujorko botanikos sodo lankytojams bus suteikta galimybė įžengti į Kusamos sukurtą objektą „Infinity Mirrored Room-Illusion Inside the Heart“ (Galybę kartų atspindėtas kambarys, arba Iliuzija širdies viduje).

Dabar Yayoi Kusamai – 92-eji. Gimtąją Japoniją menininkė paliko būdama 27-erių. Apsigyvenusi Niujorke ji išgarsėjo kurdama nuo pat vaikystės regėtų šviesų, taškelių ir gėlių haliucinacijų įkvėptus objektus. Yayoi Kusama yra sakiusi, kad Niujorkas ją privedė iki neurozės. Maždaug 1977-aisiais, praėjus keliems metams po sugrįžimo į Japoniją, menininkė savanoriškai atsigulė į psichikos ligoninę ir iki šiol joje gyvena, tačiau kas rytą yra nuvežama į netoliese esančią savo studiją.

Paroda „KUSAMA: Cosmic Nature“ Niujorko botanikos sode veiks iki spalio 31 d.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 3 serija

7376
47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 4 serija

7277