Benas Stilleris išvydo sugriovimus Ukrainoje ir aplankė Lenkijoje ukrainiečių pabėgėlius (0)

7274
REUTERS
2022 m. birželio 22 d. 16:49
Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros geros valios ambasadorius, aktorius Benas Stilleris sakė, kad jį „pribloškė“ dėl karo Ukrainoje savo namus palikusių žmonių patirtis, ir pridūrė turįs vilčių, kad jo vizitas įneš bent kažkiek šviesos į jų vargus.

B. Stilleris pastarosiomis dienomis vyko į Lenkiją bei Ukrainą susitikti su žmonėmis, kurie, prasidėjus Rusijos invazijai, paliko savo namus.

JT pabėgėlių agentūros (UNHCR) išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip pirmadienį (birželio 20 d.) J. Stilleris apžiūri apgadintus pastatus ir sugriautą namą Ukrainos Irpinės mieste, o šeštadienį (birželio 18 d.) susitinka su pabėgėliais Lenkijos Žešuvo mieste.

Savo kelionės, kuri prasidėjo Lenkijoje, metu B. Stilleris taip pat aplankė UNHCR sandėlį Žešuve. Per vizitą Ukrainoje jis viešėjo Lvove, lankėsi Irpinėje, kuri buvo smarkiai apgadinta dar karo pradžioje, ir vyko į Kijevą, kur susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir jam pareiškė: „Jūs esate mano didvyris“.

Jis dalijosi savo kelionės nuotraukomis, o pirmadienį Pasaulinės pabėgėlių dienos proga paskelbė žinutę, kurioje ragino turėti daugiau atjautos. UNHCR duomenimis, nuo karo Ukrainoje pradžios savo namus paliko daugiau kaip 12 mln. žmonių.

B. Stilleris geros valios ambasadoriumi buvo paskirtas 2018 metais ir anksčiau buvo susitikęs su pabėgėliais Vokietijoje, Jordanijoje, Gvatemaloje ir Libane.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai