Benamiai Stambulo šunys tapo naujos dokumentinės juostos personažais (10)

718
REUTERS
2021 m. kovo 24 d. 16:34
Zeytin į Stambulo gatves iškiūtina naktimis, Nazaras nesunkiai prisimeilina praeiviams, o Kartalas prieglaudą rado triukšmingo Turkijos miesto statybvietėje.

Šis trejetas tapo pagrindiniais naujos dokumentinės juostos „Stray“ personažais. Tai yra trys šunys, kurių akimis regimą Stambulą žiūrovas turi galimybę pamatyti ekrane. Šunys per dienas bindzinėja miesto gatvėmis. Ieškodami maisto jie nuklysta iki Bosforo, susiduria su kovotojomis už moterų teises.

Filmo kūrėja – Honkonge gimusi režisierė Elizabeth Lo. Imtis šunų temos ją įkvėpė prisiminimai apie vaikystėje turėtą šunį. Į Turkiją menininkė atvyko sužavėta 2004 metais paskelbto įstatymo, ginančio benamius gyvūnus nuo žiaurumo ir įpareigojančio tinkamai su jais elgtis.

Su filmo žvaigžde tapusia Zeytin E. Lo susidūrė tunelyje, kuriuo kalė lėkė sekdama grupelę jaunų pabėgėlių iš Sirijos. Dėl sąsajų su benamystės idėja jaunuolius vaizduojančios scenos tapo ryškiais filmo epizodais.

Kad būtų patogu filmuoti bėgančius, o kartais šalia žmonių prigulančius šunis, E. Lo vilkėjo specialia kamerą prilaikančia liemene.

Filmo režisierė atskleidė, kiek nemažai suprato kurdama dokumentinį filmą nuo 2017-ųjų iki 2019-ųjų.

Kovo 26 d. įvyksi internetinė filmo „Stray“ premjera, tačiau Jungtinėje Karalystėje specialios peržiūros bus siūlomos jau kovo 23-iąją – Nacionalinę šuniukų dieną.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai