Belgrado futbolo klubo gerbėjai prie savo stadiono pastatė tanką (1)

1587
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 28 d. 15:29
Belgrado komandos „Crvena Zvezda“ gerbėjai turi dar vieną karo laikų simbolį šalia savo stadiono – tikrą karinį tanką, naudotą praėjusio amžiaus 10-o dešimtmečio Jugoslavijos kariuomenės kovose.

Nenaudojamas sovietų gamybos tankas T-54 buvo pastatytas priešais „Crvena Zvezda“ stadioną, UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynių tarp serbų ir Šveicarijos čempionės „Young Boys“ komandų išvakarėse.

„Crvena Zvezda“ aistruolių klubo svetainėje rašoma, kad šis tankas simbolizuoja jų šūkį „mašina užsivedė“.

Šiaurinės stadiono tribūnos, netoli kurių stovi tankas, rezervuotos patiems aistringiausiems klubo gerbėjams, vadinamiesiems kietiems vyrukams „delije“.

Kaimyninė Kroatija, kovojusi nepriklausomybės nuo serbų vadovaujamos Jugoslavijos kare, į šį pokštą sureagavo audringai. Kroatijos žiniasklaida tanko atsiradimą prie stadiono pavadino „akivaizdžia provokacija“ ir „skandalu“, leisdama suprasti, kad Europos futbolo federacijų asociacijos vadovybė privalo į tai reaguoti.

Serbijos vidaus reikalų ministras Nebojsa Stefanovičius pareiškė, kad tanko „kopija“ buvo patikrinta ir joje nerasta jokių sprogmenų, galinčių kelti pavojų visuomenei.

Prie stadiono atsiradęs šarvuotis per naktį buvo perdažytas klubo spalvomis – raudona ir balta, o klubo pareigūnai viešai pareiškė, kad vietinių Marakana vadinamame stadione atsirado „dar vienas traukos objektas“. Šį pavadinimą vietiniai pasiskolino iš legendinio Marakanos stadiono Brazilijoje.

Pirmosios komandų tarpusavio rungtynės Šveicarijoje prieš savaitę baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2, o lemiamas mačas Belgrade - 1:1, tad į Čempionų lygos grupių etapą dėl svečiuose įmuštų įvarčių taisyklės žengė rungtynes mažumoje užbaigęs Serbijos klubas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai