Belgrade atnaujinus karantiną, protestuotojai sukėlė riaušes (7)

315
2020 m. liepos 14 d. 11:21
Trečiadienį prie Serbijos parlamento Belgrade prasidėjo valymo darbai. Vyriausybei paskelbus ketinimus vėl įvesti karantiną, nes padaugėjo koronaviruso atvejų skaičius, antradienį vakare prie pastato susirinko įtūžusi minia ir pamėgino jį šturmuoti. Sudegusių automobilių liekanos ir apgadinti kelio ženklai tapo įvykusių riaušių įrodymu. Policijos pareigūnai sakė, kad buvo sužeisti 43 policininkai ir 17 protestuotojų, 23 protestuotojai suimti.

Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius apie naują karantiną pranešė antradienį. Karantinas turėtų būti įvestas ateinančiam savaitgaliui ir apims Belgradą bei, tikėtina, kitus miestus. Vyriausybės kritikai tvirtina, kad jos sprendimas leisti vykti futbolo varžyboms, religinėms šventėms ir privatiems susibūrimams bei birželio 21 d. surengti parlamento rinkimus sukėlė koronaviruso atvejų pagausėjimą. Centrinio Belgrado gyventojai sakė, kad protestai jų nenustebino, nes žmonės pavargo lindėti namuose.

7 milijonus gyventojų turinčioje Serbijoje užfiksuota daugiau nei 17 tūkst. koronaviruso atvejų, o mirčių - pustrečio šimto. Šalies sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad ligoninės dirba visu pajėgumu, o personalas yra išsekęs.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai