Beirute iš apgadintos bažnyčios sklido muzikos garsai sprogimo uoste aukoms atminti (0)

25
REUTERS
2020 m. rugsėjo 10 d. 10:58
Rugsėjo 8 dieną, prisimenant rugpjūčio 4 dieną Beiruto uoste nugriaudėjusį sprogimą, jo aukoms atminti iš apgadintos bažnyčios po miestą sklido muzikos garsai, melstasi už sužeistųjų sveikatą. Beirute muzikos renginius organizuojančio „Beirut Chants“ vadovė Micheline Abi Sambra sako buvusi sujaudinta prašymo surengti koncertą, padėsiantį miesto gyventojams muzikos pagalba suvaldyti savo emocijas.

Koncertas bažnyčioje prasidėjo lygiai 18 val. 7 min. vietos laiku – tuo metu, kai nugriaudėjo sprogimas. Garsiakalbiai buvo išdėlioti visame mieste, kad chorinė muzika iš smarkiai apgadintų maldos namų pasklistų po visą miestą.

Keli garsiakalbiai buvo nukreipti tiesiai į Beiruto uosto sandėlių pusę, kur sprogusios gausios amonio nitrato atsargos griuvėsiais pavertė dalį miesto. Per rugpjūčio 4 dienos sprogimą žuvo 190 žmonių, dar 6 tūkst. buvo sužeisti. Viena muzikos studentė sakė, kad Libano žmonėms tenka tiek daug skausmingų išbandymų, kad jie prie to skausmo įpranta, o vienintelis išsigelbėjimas – muzika.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai