BBC pranešė, kad vienas iš jų žurnalistų Kinijoje buvo suimtas ir sumuštas policijos (0)

976
REUTERS
2022 m. lapkričio 28 d. 15:47
Kinijoje dvi naktis iš eilės tęsėsi protestai, per kuriuos demonstrantai susirėmė su policija. Jie kilo po aukų pareikalavusio gairso vakariniame Sindziango regione.

Kinijos ir užsienio socialinės žiniasklaidos platformose pasirodė pranešimų, kad ketvirtadienio vakarą kilus gaisrui regiono sostinėje Urumči, gelbėjimo darbams trukdė griežtos taisyklės dėl koronaviruso.

Pekinas tai neigia ir apkaltino neva „slaptų motyvų turinčias jėgas“ siejant gaisrą su kovido suvaržymais.

Vis dėlto šiame regione šiandien kai kurie ribojimai sušvelninti. Protestai prieš ribojimus kilo didžiausiuose Kinijos miestuose.

Savaitgalį sostinėje Pekine ir Šanchajuje susirinkusiosiose miniose kai kurie skandavo šūkius, raginančius trauktis šalies vadovą Si Dzinpingą.

Pranešama, kad Šanchajuje šiąnakt sulaikyti mažiausiai trys žmonės. Britų transliuotojas BBC pranešė, kad vienas iš jų žurnalistų Kinijoje buvo suimtas ir sumuštas policijos, kai sekė įvykius per protestus Šanchajuje. Skelbiama, kad žurnalistas buvo sulaikytas kelioms valandoms, per kurias policija jį mušė ir spardė kojomis.

Vėliau jis paleistas. Kinijoje vykdoma nulinio kovido politika. Dėl fiksuojamų užsikrėtimų karantinas skelbiamas ištisuose rajonuose. Dėl to priversti užsidaryti verslai, įstaigos, paveiiikiamas milijonų žmonių gyvenimas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai