Baskų moterys yra pasiryžusios pakeisti požiūrį į veiklą, kuria tradiciškai užsiima vyrai (0)

83
REUTERS
2021 m. spalio 26 d. 15:22
Sunkiausius akmenis kilnojančios ir kirviais mosikuojančios moterys – tai vaizdas, kurį buvo galima pamatyti apsilankius Munchijos miesto aikštėje surengtame moterų etninio sporto čempionate „Herri-Kirolak“.

Jame besivaržančios dalyvės kultivuoja baskų kultūrai priskiriamas sporto šakas. Moterys yra pasiryžusios pakeisti požiūrį į veiklą, kuria tradiciškai užsiima vyrai.

Ispanijos šiaurėje esančio miesto aikštė buvo pilna žiūrovų, norinčių palaikyti čempionato dalyves.

Baskų etninio sporto (baskų kalba – „herri-kirolak“) rungtyse tenka pademonstruoti jėgą ir ištvermę, kurių paprastai prireikia dirbant baskams nuo seno įprastus sunkius fizinius darbus.

Baskijos regionas – tai autonominė sritis Ispanijos šiaurėje, besiribojanti su Prancūzija.

Vardijant etninio sporto šakas galima paminėti akmenų kilnojimą ir vilkimą, medžio kapojimą ir pjovimą, pjovimą dalgiu ir bėgimą su pieno pilnais kibirais. Čempionato dalyvės teigė, kad įkvėpimo joms suteikia teigiama žmonių reakciją į vis aktyvesnį moterų dalyvavimą sporto renginiuose.

L. Orbe treneris, buvęs akmenų kilnojimo čempionas Felixas Camposas Lumbrerasas, ateitį piešia optimistinėmis spalvomis. Jis mano, kad visų svarbiausia – sutelkti jėgas ir progresuoti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai