Baltasis delfinas norvegams kelia susirūpinimą: ar tai galėtų būti rusų šnipas? (39)

19908
REUTERS
2019 m. gegužės 3 d. 10:31
Šalia Šiaurės Norvegijos pakrantės plaukiojantis baltasis delfinas pradeda kelti nerimą norvegams, kurie baiminasi, kad jis gali nepasirūpinti savimi.

Be to, jis gali būti šnipas. Pirmą kartą baltasis delfinas pasirodė prieš kelias savaites, priplaukęs prie Joaro Hesteno žvejybinio laivo. J. Hestenas susisiekė su atsakingomis institucijomis, kurios labai susidomėjo šiuo atveju, mat J. Hestenas plaukiojo palei šiaurinę pakrantę, kur šiuo metų laikų banginiai retai pasirodo.

Delfinas buvo su specialiu aplink kaklą prisegtu diržu, ant kurio buvo užrašyta „Sankt Peterburgo įranga“. J. Hestenas ir J. R. Wiggas perdavė diržą policijai, nes arčiausiai Norvegijos esantis Sankt Peterburgas yra Rusijoje, ir jiems kilo įtarimas, kad tai gali būti Rusijos apmokytas šnipinėjantis delfinas.

Ant diržo buvo laikiklis kamerai, tad ši mintis nėra visiškai netikėta, tačiau ant diržo užrašas ne rusų, o anglų kalba, naudojam ne kirilica, o lotynų abėcėlė. Kita vertus, Rusija turi šnipinėjančių banginių, nors pretenzijų į šį kol kas ji nepareiškė.

Bet kuriuo atveju Norvegijos policijos saugumo tarnyba saugo diržą ir tikriausiai mėgins nustatyti jo kilmę. Norvegijos žuvininkystės direkcija dabar susirūpinusi, kaip delfinas elgsis toliau. Jis nerodo jokio noro plaukti namo, kad ir kur tai būtų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai