Avialinijų orlaiviams stovint ant žemės, perdirbėjai laukia, kol lėktuvai bus pardavinėjami dalimis (5)

1668
REUTERS
2020 m. rugsėjo 21 d. 12:11
Dėl COVID-19 nemažai daliai avialinijų lėktuvų stovint ant žemės, kompanijos, besipelnančios iš orlaivių išmontavimo ir prekybos jų dalimis, pastebi pirmuosius laukto suaktyvėjimo ženklus – vežėjai spartina lėktuvų darbo pabaigą.

Nors panaudotas lėktuvų dalis laikančios, ardančios, perkančios ir parduodančios įmonės dabar stovinčiuose orlaiviuose įžvelgia galimybių, staigus panaudotų dalių pasiūlos išaugimas sudaro riziką, kad kainos, nepaisant lėktuvų išlaikymo išlaidas mažinti siekiančių avialinijų paklausos, šioje srityje sumažės maždaug trimis milijardais dolerių (apie 2,53 mlrd. eurų) per metus, tvirtina vadovai ir analitikai. Net ir aviacijai dėl pandemijos vis dar patiriant nuosmukį, Jungtinių Valstijų komercinės aviacijos ir kosmoso technologijų kompanijos „GA Telesis“ vadovas sulaukė informacijos apie penkias avialinijas, ieškančias pasiūlymų, susijusių su išardytais orlaiviais.

Už sienos, Kanadoje, „Aerocycle“ pirmą kartą mėgina pirkti nenaudojamus lėktuvus, kuriuos galima išardyti ir pardavinėti dalimis, o ne vien perdirbti orlaivius pagal susitarimą su vežėjais, aiškina kompanijos vadovas Ronas Haberis.

Daugybės šiuo metu nenaudojamų pasaulio lėktuvų likimą įdėmiai stebi panaudotų, bet dar tinkamų naudoti medžiagų rinkos žaidėjai. Konsultacinės kompanijos „Oliver Wyman“ atliktas tyrimas prognozuoja tokių dalių „paklausos cunamį“, avialinijoms siekiant sumažinti išlaidas.

Panaudotos medžiagos gali konkuruoti su naujomis orlaivių dalimis ir atverti kelią neatidėliotinai avialinijų paklausai „antrinės rinkos“ išlaidoms, susijusioms su techninės priežiūros ir remonto sektoriais. „Naveo Consultancy“ skaičiavimu, dabar tai sudaro 50 mlrd. dolerių (apie 42,18 mlrd. eurų).

Duomenų kompanijos „Cirium“ teigimu, dalimis išardytų ar į metalo laužą iškeliaujančių lėktuvų skaičius per 2023 m. galėtų išaugti iki tūkstančio per metus – lyginant su laikotarpiu nuo 2016 m., padvigubėtų apytikriai nuo 400 iki 500 lėktuvų per metus. Pandemija, kurios rezultatas, kaip manoma, turėtų būti 55 proc. sumažėjęs keleivių skaičius 2020 m., paskatino ankstyvą senesnių lėktuvų nurašymą. Kompanija „Aerocycle“ lėktuvų nurašyme regi galimybę. Kad skatintų paklausą, nedidelė orlaivių perdirbėja pasamdė naują verslo vystymo vadovą, mat ketina pirkti lėktuvų, aiškina kompanijos vadovas R. Haberis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai