Aviacijos parodoje buvo eksponuojama visa virtinė pažangių bepiločių orlaivių (0)

829
REUTERS
2021 m. spalio 4 d. 17:39
Pietinės Kinijos Guangdongo provincijos Džuhajaus mieste per aviacijos parodą „Airshow China 2021“ buvo eksponuojama visa virtinė pažangių bepiločių orlaivių.

Inovatyviomis technologijomis paremti bepiločiai orlaiviai pasižymi dideliu greičiu, daugybe funkcijų ir, svarbiausia, dirbtiniu intelektu.

„Twin-Tailed Scorpion“ – didžiulis dronas, turintis tris variklius ir 20 m skersmens sparnus – atliko pirmąjį parodomąjį skrydį. Žiūrovus sužavėjo unikalus dizainas ir puikus manevravimas ore.

Šis orlaivis gali pakilti į 10 000 m aukštį, skristi 36 valandas ir įveikti daugiau kaip 7 tūkst. km. Šį droną, galintį gabenti įvairią įrangą, galima naudoti gelbėjimo operacijoms, reikmenų pristatymui, geologiniam žvalgymui, meteorologiniams stebėjimams ar komunikacijoms.

Kitas parodoje eksponuotas prietaisas buvo 8,5 m ilgio ir 2,4 m pločio „Yaguang-5“ – dideliu greičiu plaukiantis bepilotis paviršiaus laivas.

Jis gali gabenti 4,2 t svorio krovinius ir pasiekti daugiau kaip 30 jūrmylių per valandą greitį. Šiame laive yra įrengta intelektuali aerokosminė kontrolės sistema – savotiškos smegenys, paverčiančios jį išmania transporto priemone, gebančia automatiškai susiplanuoti maršrutą ir išvengti kliūčių. Keli tokie laivai gali automatiškai suformuoti tinklą ir koordinuotu būdu atlikti užduotis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai