Avdijivkai gresia „antrojo Bachmuto“ likimas: mėnesius trukę kariniai veiksmai iš miesto palieka vien griuvėsius (0)

34921
REUTERS
2023 m. kovo 29 d. 12:57
Kaime netoliese Avdijivkos gyvenantys garbaus amžiaus ukrainiečiai atsisako palikti namus, nors vietovė ir intensyviai apšaudoma. Už kelių kilometrų į šiaurės vakarus nuo Avdijivkos koksocheminės gamyklos gyvenanti 71 metų Liubov niekur išvykti neketina ir toliau rūpinasi savo karve.

„Vienas Dievas težino, kas bus. Tik jis sprendžia. Atsigulu į lovą, apsikloju ir galvoju: pabusiu ryte ar nebe? Jeigu pabusiu, dėkosiu už tai Dievui. Negalime tiesiog imti ir kažkur išvažiuoti... Brangus Dieve, kaip baisu“, – sakė moteris.

Liubov su vyru nusprendė nebėgti nuo artėjančio fronto, nors jau kurį laiką gyvena be elektros ir kitų patogumų. Moteris teigia esanti per sena keisti gyvenimą, o ir pinigų tam neturi. Užtat kiekvieną rytą dėkoja Dievui, kad prabudo.

Gretiname name gyvenanti 56 metų Elena taip pat atsisako išvykti, nes nerimauja, kad nepakaks pinigų kartu su sūnumi pragyventi saugesniame regione. Vienintelis naujienų šaltinis ukrainietės namuose – radijas.

Rusijos pajėgos prie Avdijivkos po truputį juda pirmyn, tad Ukrainos kariuomenė dar praeitą savaitę perspėjo, jog miestui gresia „antrojo Bachmuto“ likimas, kur mėnesių mėnesius trukę kariniai veiksmai iš miesto paliko vien griuvėsius.

Dėl karinių veiksmų iš Avdijivkos ir jos apylinkių išvyko didžioji dalis civilių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai