Austrijos galiūnui pavyko pasukti Miunchene stovintį apžvalgos ratą (0)

1268
REUTERS
2019 m. lapkričio 29 d. 17:18
Austrijos sportininkui pavyko įgyvendinti ilgai brandintą svajonę – vien savo kūno jėgomis pasukti Miunchene stovintį apžvalgos ratą ir šitokiu būdu pasiekti dar vieną pasaulio rekordą.

Po ypač sėkmingo bandymo sportininkas pripažino, kad kiekviena sekundė pareikalavo milžiniškų pastangų, tačiau pasiektas tikslas teikia begalinį džiaugsmą.
Zalcburge gyvenantis Franzas Muellneris, įtempęs visas jėgas ir maksimaliai išnaudodamas kūno svorį, sugebėjo pajudinti iš vietos ir dar kiek pasukti didžiulį apžvalgos ratą. Milžinišką konstrukciją tako traukti ant kūno užnertomis virvėmis.

Sąlygas, kuriomis prisiėjo susigrumti su sau mestu iššūkiu, F. Muellneris pavadino žvėriškomis.

Austrijos uola save vadinantis stipruolis yra pasiekęs ir daugiau rekordų. Galima paminėti jo laimėjimus keptuvių vyniojimo, alaus skardinių traiškymo pilvu ir kitose rungtyse. F. Muellnerio interneto svetainėje paminėtas ir 50-ies vaikų traukimas slidinėjimo trasos įkalne.

Paprašytas atskleisti ką tik vėl nusišypsojusios sėkmės paslaptį, F. Muellneris reporteriams atsakė, kad svarbiausia buvo pajudinti ratą iš vietos ir neleisti jam sustoti.

F. Muellnerio pasiektas pasaulio rekordas buvo patvirtintas Hamburge veikiančiame Vokietijos rekordų institute.

Miuncheno mieste stovintis „Hi-Sky“ atrakcionas yra didžiausias pasaulyje mobilusis apžvalgos ratas. 27-ios prie jo primontuotos kabinos stiklinėmis sienomis yra aprūpintos oro kondicionavimo sistemomis. Rato savininkų teigimu, pasiekusios aukščiausią tašką, kabinos būna pakilusios į 80 metrų aukštį.

Nors F. Muellneris paminėjo, kad rato svoris – 750 tonų, ką tik išduotame sertifikate puikuojasi dusyk didesnis skaičius – 1 500 tonų. Taigi, tikslus svoris lieka neaiškus, tačiau nekyla abejonių, kad ratas, šiaip ar taip, labai sunkus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai