Australė rizikavo savo gyvybe gelbėdama koalą (2)

4217
REUTERS
2019 m. lapkričio 20 d. 14:19
Lapkričio 19 dieną moteris, rizikuodama savo pačios gyvybe, išgelbėjo smarkiai nuo Australijos krūmynų gaisrų nukentėjusią koalą. Sterblinis gyvūnas liepsnų fone einantis per kelią buvo pastebėtas netoliese Long Flato Naujajame Pietų Velse.

Vietos gyventoja Australijos televizijai „Nine News“ prisistatė Toni vardu ir papasakojo, kad, vos išvydusi koalą, suskubo jai į pagalbą – įsupo gyvūną į savo marškinius ir apklotą, pylė vandenį. Toni sako, kad, suteikusi pirmąją pagalbą, sterblinį gyvūną nuvežė į arčiausiai esančią veterinarijos kliniką „Port Macquarie Koala Hospital“.

Šalį siaubiantys krūmynų ir miškų gaisrai pavojingiausi būtent koalų populiacijai. Skaičiuojama, kad šiais metais liepsnos pražudė per 350 šių mielų žvėrelių.

Kvinslande australų aviganio mišrūnas, vardu Bear, specialiai išmokytas ieškoti ir gelbėti per gaisrus nukentėjusias koalas. Bear taip pat geba laukinėje gamtoje aptikti ir smulkesnių sterblinių žinduolių. Šuo šiais metais rado ir išgelbėjo jau keliasdešimt tokių gyvūnų.

Remiantis įvairiais skaičiavimais, šiuo metu Australijoje gyvena nuo 50 tūkst. iki 100 tūkst. koalų.

Rekomenduojame

Naujausi