Australai raginami stabdyti mirtinai nuodingų vorų invaziją (2)

19751
REUTERS
2020 m. sausio 25 d. 16:07
Po kelis mėnesius Australiją siaubusių miškų gaisrų ir pastaruoju metu siaučiančių stiprių vėtrų, šalies piliečiai perspėjami apie naują grėsmę – mirtinai nuodingų Atracidae šeimai priklausančių vorų antplūdį.

Antradienį (sausio 21 d.) Australijos roplių parko paskelbtame pranešime nurodoma, kad šiuo metu tvyrantis karštas ir drėgnas oras – ypač palanki terpė vorams veistis.

Zoologijos sodo prižiūrėtojas Danas Rumsey per socialinius tinklus įspėjo, kad minėti vorai laikomi vienais pavojingiausių pasaulyje, vertinant pagal jų įkandimo grėsmę žmogui.

Australija yra natūralus Atracidae šeimai priklausančių vorų paplitimo arealas. Žemyne suskaičiuota daugiau nei 30 skirtingų jų rūšių.

Paprastai jie aptinkami vėsiose ir drėgnose vietose.
Australijos roplių parako atstovai kreipėsi į piliečius su prašymu pamačius vorą pamėginti jį sugauti ir pristatyti į priešnuodžių programos centrą.

Vieni iš Atracidae šeimos atstovų – Sidnėjaus vorai. Šios rūšies voro patinas yra nuodingiausias voras Australijoje. Nuo jo įkandimo mirtis ištinka per 15 minučių, jei nepavartojama priešnuodžio.

Rekomenduojame

Naujausi