Aukcione šefas už baltąjį trumą paklojo 103 tūkst. eurų (0)

198
REUTERS
2021 m. lapkričio 15 d. 12:48
Įstabaus grožio XIII amžiaus Italijos Pjemonto regiono pilyje surengtame aukcione vos 830 gramų sveriantis baltasis trumas parduotas net už 103 tūkst. eurų.

Pasibaigus aukcionui, kuris vienu metu dar vyko Honkonge, Singapūre, Dubajuje ir Maskvoje, vertingasis grybas iškeliavo į Honkongą.

Skelbiama, kad vieną iš prabangiausių ir gurmė labiausiai vertinamų ingredientų pasaulyje už įspūdingą sumą įsigijo „Michelin“ įvertintas Italijos šefas Umberto Bombaba, Honkonge vadovaujantis restoranui „Otto e Mezzo“.

Šiaurvakarinis Italijos Pjemonto regionas žinomas kaip viena iš nedaugelio vietų, kur po žeme auga vertingieji baltieji trumai. Tuo gali pasigirti vos keli Italijos ir Vidurio Europos regionai.

Nuo penkių iki dvidešimties centimetrų gylyje augantys, unikaliu aromatu ir skonio išsiskiriantys grybai slepiasi šalia medžių šakų. Subrendusių trumų skleidžiamas kvapas juntamas labai ribotą laiką ir jį užuosti geba tik specialiai išmokyti šunys ir patyrę jų rinkėjai.

Istorinės svarbos Tarptautinė Albos baltųjų trumų mugė kiekvienais metais iš viso pasaulio sutraukia per 100 tūkst. lankytojų, kurie nori įsigyti, parduoti ar bent pauostyti prabangųjį delikatesą. Skirtingai nuo juodųjų trumų, kurie auginami ir specialiose plantacijose, baltųjų trumų galima rasti tik miške.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai