Aukcione Paryžiuje – gatvės menininko interpretacijos Monos Lizos tema triumfas (0)

610
REUTERS
2020 m. vasario 24 d. 15:30
Vienas Prancūzijos gatvės menininkas iš 330 Rubiko kubų sukūrė savą Monos Lisos versiją, kuri modernaus meno aukcione Paryžiuje vasario 23 dieną buvo parduota už 480 tūkst. 200 eurų, nors už šį meno kūrinį norėta gauti bent 150 tūkst. eurų, sako organizatoriai iš „Artcurial“ aukciono.

2005 metais gatvės menininko „Invader“ iš plastiko sukurta Moną Lisą vaizduojanti mozaika aukcione sukėlė tikrą ažiotažą. Pardavimas kaip tik sutapo su L. da Vinci parodos Luvro muziejuje, kur yra tikrosios Monos Lisos namai, uždarymu. Paroda buvo skirta 500-soioms Leonardo da Vinci mirties metinėms.

Menininkas, slapyvardžiu Invader, geriausiai žinomas mozaikiniais meno kūriniais, vaizduojančiais pikselines 1978 metų kompiuterinio žaidimo „Space Invaders“ veikėjų versijas.

Rubiko kubų Mona Lisa – pirmasis kūrėjo Invader darbas iš vadinamosios Rubikkubizmo serijos: tai darbai, kuriuose paslaptingasis kūrėjas interpretuoja garsiausių kūrėjų darbus.

Invader, kuris prisistato kaip UFA arba neįvardytas laisvasis menininkas, veidą slepia po kauke, o filmuojamas ir fotografuojamas pageidauja, kad jo veidas būtų maskuojamas pikseliais.

Menininkas turi daug gerbėjų, kurie naudojasi programėle išmaniesiems „Flash Invaders“, padedančia atpažinti jo darbus, už tai rinkti taškus ir varžytis su kitais žaidėjais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai