Aukcione atsidūrė paslaptingas juodasis deimantas, galimai atkeliavęs iš kosmoso (2)

3354
REUTERS
2022 m. sausio 28 d. 19:31
Net 555,55 karato sveriantis juodasis deimantas, arba karbonadas, bus parduodamas „Sotheby’s“ aukcione. Gali būti, kad „The Enigma“ („Mįslė“) pavadintas brangakmenis atkeliavo iš kosmoso.

Los Andžele įsikūrusio Gamtos istorijos muziejaus mineralų ekspozicijos kuratorius dr. Aaronas Celestianas trečiadienį, sausio 26 d., pabendravo su „Reuters“ žurnalistais.

Tokia struktūra pasižyminčių karbonadų iškasama tik dviejose pasaulio šalyse: Brazilijoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje. Manoma, kad „The Enigma“ buvo aptiktas kurios nors iš minėtųjų valstybių kasykloje.

Deimantą nusprendusiam parduoti savininkui jis priklauso daugiau nei du dešimtmečius, tačiau apie ankstesnę karbonado istoriją žinoma nedaug. Brangakmenis niekada nebuvo eksponuojamas, o aukcione už jį tikimasi gauti nuo 3,5 iki 6 mln. eurų. Tiesa, tokiems žmonėms kaip dr. Aaronas Celestianas deimantas yra neįkainojamas.

Mokslininkai seniai diskutuoja apie karbonadų kilmę, tačiau niekaip nesusitaria dėl galutinės versijos, nes trūksta duomenų tiek apie Žemės gelmėse, tiek apie kosmoso platybėse vykstančius procesus.

„Sotheby’s“ aukciono pabaiga – vasario 9 d., 18.01 val. (Ramiojo vandenyno laiko juosta).

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai