Augant įtampai dėl Ukrainos, Suomija rengia karines pratybas, o Danija siunčia keturis F-16 naikintuvuskarinėse pratybose Rusijoje dalyvauja „Iskander“ sistemos (2)

57518
REUTERS
2022 m. sausio 26 d. 13:35
Nemažėjant įtampai dėl prie Ukrainos Rusijos telkiamų pajėgų, Suomija didina savo karinį pasirengimą – Suomijos ginkluotosios pajėgos pranešė apie šią ir kitą savaitę Helsinkyje ir jo apylinkėse vyksiančias karines pratybas.

Karinė policija jau surengė manevrus viename buvusiame sostinės mokyklos pastate. NATO nepriklausanti Suomija su Rusija turi ilgą sieną ir sudėtingą istoriją.

Daugiau informacijos, kaip pasikeitė Helsinkio karinis pasirengimas, Suomija neskelbia.

Prie Ukrainos Rusija sutelkė per 100 tūkst. karių, tačiau bet kokius planus pulti kaimynę neigia.
Danija NATO operacijoms siunčia naikintuvų ir karo laivą

NATO skelbia nuolatinę pajėgų parengtį ir stiprina pozicijas Rytų Europoje – tam pasitelkiami karo laivai ir naikintuvai, ką Rusija smerkia kaip „Vakarų isteriją“.

Aljansas papildomų priemonių ėmėsi reaguodamas į Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos.

Danija į Baltijos regioną ir šiaurinę Europą siunčia keturis F-16 naikintuvus ir vieną karo laivą.

Karo laivas „Peter Willemoes“ uostą paliko praeitą savaitę. Jis skirtas sustiprinti NATO nuolatinės parengties jūrinės grupės kovinių laivų junginį SNMG1, įprastai patruliuojantį Baltijos jūroje ir Atlanto vandenyno šiaurinėse ir rytinėse teritorijose.

Remiantis karinėmis Danijos pajėgomis, laivas „Peter Willemoes“ pajėgoms talkins bent iki balandžio pabaigos.

Antradienį Kijeve nusileido amerikiečių lėktuvas su parama karine įranga ir šaudmenimis. Tai jau trečioji siunta iš 200 mln. dolerių paramos paketo, skirto Ukrainai galimos Rusijos atakos grėsmės akivaizdoje.
Praeitais metais Amerika Ukrainai skyrė daugiau nei 650 mln. dolerių paramos saugumo srityje.

Iš viso nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą, Vašingtonas Kijevą jau parėmė 2,7 mlrd. dolerių vertės pagalba.

Rusija neigia planuojanti invaziją į Ukrainą, o Vakarų reakciją įvardija kaip įrodymą, kad Rusija šiuo atveju yra ne agresorė, o agresijos taikinys.

Rusijos gynybos ministerija pasidalino filmuota medžiaga, kurioje matoma, kaip su Europa besiribojančioje Vakarų karinėje apygardoje surengtuose kariniuose manevruose dalyvauja ir „Iskander“ raketų sistemos. Planuotos pratybos skirtos įvertinti pajėgų pasirengimą veiksmams karo lauke, jos truks iki sausio 29-osios, skelbia ministerijos atstovai.

Antradienį Rusija pradėjo pasirengimo veiksmams patikrinimus ir Pietų karinėje apygardoje, besiribojančioje su Ukraina. Manevruose dalyvauja daugiau nei 6 tūkst. karių.

Jau anksčiau Kremlius skelbė su nerimu stebintis Jungtinių Valstijų planus paruošti 8500 karių skubiam dislokavimui į Europą, jeigu tik Ukrainos krizė dar gilės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai