„AstraZeneca“ sukurta vakcina prasčiau apsaugo nuo PAR aptiktos koronaviruso atmainos (16)

1312
REUTERS
2021 m. vasario 8 d. 13:04
Jungtinės Karalystės farmacijos įmonė „AstraZeneca“ pranešė, kad jos vakcina, sukurta bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu, suteikia tik ribotą apsaugą nuo Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos sukeliamos lengvos ligos formos.

Tokią išvadą bendrovė pateikė vadovaudamasi išankstiniais tyrimo duomenimis. Pietų Afrikos Respublikoje esančio Vitvatersrando universiteto ir Oksfordo universiteto atliktos studijos metu paaiškėjo, jog minėtosios vakcinos veiksmingumas prieš Pietų Afrikos Respublikos atmainą yra gerokai mažesnis. Šią informaciją savo straipsnyje pateikė laikraštis „Financial Times“.

Šiuo metu mokslininkams ir sveikatos priežiūros specialistams didžiausią nerimą kelia trys sparčiau plintančios koronaviruso atmainos: vadinamoji britaniškoji, braziliškoji ir Pietų Afrikos Respublikos.

„Nedidelio pirmo ir antro etapų tyrimo metu gauti preliminarūs duomenys parodė ribotą veiksmingumą apsaugant nuo nesunkios ligos formos, sukeliamos Pietų Afrikos Respublikos atmainos B.1.351“, – „AstraZeneca“ atstovas spaudai pakomentavo „Financial Times“ straipsnį.

Laikraščio žurnalistų teigimu, nė vienas iš daugiau negu 2 tūkst. tyrimo dalyvių nebuvo paguldytas į ligoninę ir nemirė.

„AstraZeneca“ sakė mananti, kad jos sukurta vakcina gali apsaugoti nuo sunkios ligos formos, nes virusą neutralizuojančių antikūnų aktyvumas atitinka sukuriamą kitų vakcinų, kurių veiksmingumas užkertant kelią sunkiems COVID-19 atvejams buvo įrodytas.

Tyrimo, kuriame dalyvavo 2 026 žmonės, iš kurių pusė sudarė placebo gavusią grupę, rezultatai dar nebuvo recenzuoti, pabrėžė „Financial Times“.

Nors koronavirusui mutuojant į naujas atmainas atsirado tūkstančiai individualių pokyčių, greičiausiai tik mažytė jų dalis yra svarbūs ar reikšmingai modifikuoja virusą, tvirtinama žurnalo „British Medical Journal“ straipsnyje.

Oksfordo universitetas ir „AstraZeneca“ pradėjo vakcinos pritaikymo Pietų Afrikos Respublikos atmainai procesą ir paspartins klinikinį kūrimą, kad naujoji vakcinos versija būtų paruošta naudoti rudenį, jeigu jos prireiktų“, – sakė „AstraZeneca“ atstovas spaudai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai