Artėjant pirmosioms pandeminėms Kalėdoms, darbuotojai viliasi, kad jiems pavyks praskaidrinti pagyvenusių žmonių kasdienybę (2)

105
REUTERS
2020 m. gruodžio 21 d. 13:28
Šie senelių namų gyventojai Kalėdoms jokių ypatingų dovanų nenori, tačiau, kaip teigia šventiškai pasipuošęs personalas, jiems būtinai reikia vieno dalyko – šeimyniškumo jausmo.

Dėl COVID-19 pandemijos Maisse, netoli Paryžiaus, esančių senelių namų gyventojai per šventes nesitiki sulaukti daug lankytojų. Bet kokių organizuotų vizitų metu tektų laikytis griežtų sanitarijos taisyklių, saugaus atstumo ir dėvėti apsaugines veido kaukes, o susitikti būtų galima tik apatiniame aukšte esančioje svetainėje.

Vietos Kalėdų mugė buvo atšaukta, o būriuotis draudžiama. Senelių namų gyventojai priklauso vienai iš labiausiai pažeidžiamų grupių, kalbant apie riziką susirgti sunkia COVID-19 forma arba mirti nuo šios infekcijos. Remiantis Prancūzijos visuomenės sveikatos duomenimis, šalies globos namuose nuo koronaviruso mirė daugiau nei 17 tūkst. žmonių, iš jų 93 proc. buvo 65-erių metų amžiaus arba vyresni.

Spalio mėnesį šie senelių namai užvėrė duris, nustačius nedidelį koronaviruso židinį. Visgi artėjant pirmosioms pandeminėms Kalėdoms, darbuotojai viliasi, kad jiems pavyks praskaidrinti pagyvenusių žmonių kasdienybę ir sukurti šventinę nuotaiką.

Kalėdų Senelio kepures užsidėjęs personalas šoko skambant Mariah Carey dainai „All I Want For Christmas Is You“. Daugelis senelių namų gyventojų pasirodymą stebėjo pro svetainės langą, kad neperšaltų. 72-ejų metų amžiaus Yvette Toussaint išėjo į lauką pašokti.

„Šokau, bet netrukus pritrūkau kvapo, todėl nustojau!“ – sunkiai kvėpuodama, bet šypsodamasi paaiškino ji.
Senelių namų kieme taip pat stovi savotiškas kalėdinis prekybinis namelis, kurį paskolino vietos pramogų parkas. Jame kepami lietiniai, vafliai, ruošiamas karštas vynas.

Savo ruožtu, senjorai atsidėkojo darbuotojams: sudainavo dainą, kėlė lapus su užrašais „Ačiū“ ir „Bravo!“ bei nepagailėjo plojimų.

Kalėdas žmonės švęsdavo per didžiausias negandas. Kalėdos pergyvens bet kokį virusą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai