Artėjant deryboms su JAV, Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą (0)

1067
REUTERS
2019 m. spalio 2 d. 13:29
Šiaurės Korėja išbandė „iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą“, trečiadienį pranešė Seulas.

Pasak analitikų, Pchenjanas, siekdamas išlaikyti spaudimą derybų partneriams, dažnai derina diplomatines iniciatyvas su kariniais žingsniais ir galimai mano, kad ši ginklų sistema suteikia jam daugiau svertų. Jeigu Šiaurės Korėja pasigamintų patikimai veikiančių iš povandeninio laivo paleidžiamų balistinių raketų sistemų, šios šalies arsenalas pasiektų naują lygmenį.

Pchenjanui atsivertų galimybė dislokuoti branduolinius užtaisus toli už Korėjos pusiasalio ribų ir prireikus surengti atsakomąjį smūgį, jeigu būtų atakuotos jo karinės bazės.

Pietų Korėjos Jungtinis štabų vadų komitetas (JCS) nurodė užfiksavęs ankstų trečiadienį rytų kryptimi paleistą balistinę raketą, kuri nuskriejo apie 450 km ir buvo pasiekusi 910 km aukštį.

Jungtinės Valstijos nurodė stebinčios situaciją Korėjos pusiasalyje.

Vienas iš sviedinių nukrito į Japonijos išskirtinės ekonominės zonos – 200 km pločio juostos aplink šalies teritoriją – vandenis, pareiškė Tokijas. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai bandyti balistines raketas.

Išvakarėse Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministrė Choe Son Hui pareiškė, kad Pchenjanas sutarė su Vašingtonu vėliau šią savaitę surengti darbinio lygio derybas. Abi šalys susitarė dėl „preliminaraus kontakto“ spalio 4 dieną ir darbinių derybų spalio 5-ąją, sakoma viceministrės pareiškime, kurį paskelbė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Įtampa pastebimai atslūgo, kai D. Trumpas praėjusį mėnesį atleido iš pareigų griežtos pozicijos Pchenjano atžvilgiu besilaikiusį savo patarėją nacionalinio saugumo klausimais Johną Boltoną. Šiaurės Korėja nekart yra jį pavadinusi „karo kurstytoju“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai