„Archer Aviation“ pristatė pirmąjį skraidantį taksi „Maker“ (2)

2238
REUTERS
2021 m. birželio 12 d. 10:08
Bendrovė „Archer Aviation“ pristatė pirmąjį skraidantį elektrinį taksi „Maker“. Tai dar vienas „Tesla“ stiliaus debiutas metu, kai vis daugiau investuotojų ir aviacijos bendrovių žvalgosi į šį madingą, bet dar oficialiai nepražintą urbanistinėms erdvėms tinkamiausią keliavimo būdą.

Susidomėjimas aplinkos neteršiančiomis skraidančiomis transporto priemonėmis, kurios kyla ir leidžiasi tarsi sraigtasparniai, tačiau skrenda kaip lėktuvai, auga dar ir dėl to, jog verslai spaudžiami pereiti prie žaliosios energijos.

„Maker“ debiutas surengtas specialiame angare, pasitelkus papildytos realybės technologijas kelionės simuliacijai sukurti.

„Archer Aviation“ kūrinys kol kas dar nepradės komercinių skrydžių, tačiau ekstravagantiškas pristatymas nepaliko abejingų, juo pasirūpino naujasis vadovas, turinis daug patirties eksperimentinio dizaino ir televizijos srityje, Kenny Tahtas.

„Archer Aviation“ tikisi, kad komercinis „Maker“ debiutas įvyks jau 2024 metais Los Andžele arba Majamyje, o pilotuojamo keturis keleivius gabenti galinčio oro taksi sertifikavimo Federalinėje aviacijos administracijoje procesas jau vyksta.

Šie oro taksi gali skristi iki 240 kilometrų per valandą greičiu ir įveikti iki šimto kilometrų atstumą. Pirminė kaina už vieną kelionės kilometrą sieks kelis dolerius. Pavyzdžiui, Niujorke 27 kilometrų kelionė nuo Johno F. Kennedy oro uosto iki Manhatano tokiu taksi kainuos nuo 50 iki 70 dolerių ir truks vos penkias ar septynias minutes, o ne valandą ar pusantros automobiliu.

Rinkai kaistant, didėja ir konkurencija. „Archer Aviation“ šiuo metu įsivėlę į teisinį ginčą su „Boeing“ palaikymą turinčiu konkurentu „Wisk Aero“, kuris jį kaltina verslo paslapčių vagyste ir patentų pažeidimais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai