Apie virtinę konstitucinių reformų paskelbęs Putinas ėmėsi permainų (0)

15894
REUTERS
2020 m. sausio 16 d. 12:07
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui trečiadienį paskelbus apie virtinę konstitucinių reformų, apie savo atsistatydinimą pranešė premjeras Dmitrijus Medvedevas ir jo vyriausybė.

Dmitrijus Medvedevas lieka valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ pirmininku, pranešė partijos generalinės tarybos sekretorius Andrejus Turčakas.

Putinas pasiūlė Valstybės Dūmai – žemiesiems parlamento rūmams – apsvarstyti Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko postą.

V. Putinas įpareigojo senos sudėties ministrų kabinetą eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja vyriausybė. Per susitikimą su Rusijos vyriausybės nariais V. Putinas paskelbė nusprendęs įsteigti Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo postą ir pasiūlyti šias pareigas D. Medvedevui.

2017-aisiais su korupcija kovojantis opozicijos politikas Aleksejus Navalnas vaizdo įrašų dalijimosi platformoje „Youtube“ apkaltino D. Medvedevą valdant prabangią nekilnojamojo turto imperiją. Šis vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas per 27 mln. kartų ir išprovokavo masinius protestus, kuriuos surengė opozicija.

Siūlomas žingsnis daugelio vertinamas kaip V. Putino pastangos paruošti sau naują vietą valdžioje ir išlikti prie valstybės vairo po 2024 metų, kai baigsis jo dabartinė, ketvirtoji, kadencija prezidento poste.

Kai kurie analitikai mano, kad jis galėtų išlikti valdžioje kaip didesnius įgaliojimus turintis ministras pirmininkas, arba įtakingas pilkasis kardinolas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai