Antys švenčia pergalę: Prancūzijoje teismas joms leido krykti į valias (0)

732
2019 m. lapkričio 21 d. 17:08
Krykti galima! Prancūzijos teismas vieno prancūzo ir jo kaimynės ančių konflikte palaikė paukščių pusę.
Šios antys ramiausiai lesa grūdus ir net nenutuokia, kad jų sąskaitoje – istorinės svarbos pergalė. Prancūzijos Dakso miestelio teismas nusprendė: paukščiai gali laisvai krykauti kiek tik panorėję. Prieš antis – ir jų šeimininkę ponią Dominique Douthe – nukreiptą ieškinį teismui pateikė kaimynas ponas Dubois. Jis neseniai iš miesto persikėlė į kaimą ir pagalvojo, kad kaimynės antys tikrai pernelyg triukšmingos.
D. Douthe ruošėsi blogiausiam scenarijui. Anot moters, jeigu būtų sulaukusi nepalankaus teismo sprendimo, jai būtų tekę pražudyti visas šešiasdešimt savo augintinių. Laimei, įstatymas pasirodė esąs jos (ir sveiko proto) pusėje. Teismas nustatė, kad krykiančių ančių keliamas triukšmas neviršija leistinų normų. Moteris, žinoma, labai laiminga, tačiau sako, kad problema žymiai gilesnė: vis daugiau miestiečių keliasi į kaimą ir bando ten diktuoti savo sąlygas ir propaguoti savą gyvenimo būdą.
Ančių šeimininkė Dominique Douthe:
„Tai užmiesčio garsai, gamtos balsas. Ir iš viso – gyvenimo kaime garso takelis. Pasaulis vien miestais nesibaigia. Pas mus savos taisyklės ir sava tvarka. Man atrodo, kad, jeigu už miesto neliks paukščių ir gyvūnų garsų, neliks gyvybės. Tas triukšmas – gyvybė“.
Ir tai ne pirmas kartais, kai užmiestyje bandoma primesti miesto gyvenimo ritmą. Rugsėjį vienas pasipiktinęs kaimynas padavė į teismą gaidžio Maurice‘o šeimininką, nes paukštis, esą, per garsiai gieda. Ir tą kartą įstatymas buvo paukščio pusėje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai