Antrą naktį Baltarusijoje vyko susirėmimai ir kilo barikados (1)

87114
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 11 d. 12:28
Pirmadienio vakarą protestai vyko įvairiuose Baltarusijos sostinės rajonuose. Minske protestuotojai rinkosi ne centralizuotai, kaip sekmadienį, bet buvo išsiskirstę po miestą mažomis grupėmis, jie skandavo „Laisvė!“ ir „Tegyvuoja Baltarusija!“ Baltarusijoje vis dar blokuojama interneto prieiga.

Opozicijos favorite rinkimuose laikoma Svetlana Tichanovskaja pareiškė, kad bijodama galimų provokacijų mitinguose nedalyvaus. Jos bendražygiai skelbė, kad kandidatė yra sulaikyta, tačiau po 7 valandų su ja susiekti pavyko.

S. Tichanovskaja atsisakė pripažinti Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose. Ji paskelbė laikanti save rinkimų nugalėtoja ir paragino jį perduoti valdžią.

Baltarusijoje kelis naktis vyko protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą.

Antradienio rytą Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad S. Tichanovskaja atvyko į Lietuvą ir yra saugi.

Užsienio žiniasklaida išskiria, kad didžiausi susirėmimai vyko trijose vietose: prieš Puškino metro stoties, Rygos prekybos centre ir Kalvariskaja gatvėje.

Puškino metro stotyje prasidėjo barikadų statyba. Būtent ši vieta laikoma pagrindine protestų vietą. Šioje vietoje nuo sprogmens žuvo vyras. Tiesa, barikadų statybas nutraukė pareigūnai, kurie išvaikė protestuotojus.

Buvęs Ukrainos pasiuntinys Baltarusijoje Romanas Bessmertnas „net neabejoja“, kad protestus Minske malšina ir „kariai iš Rusijos“. Anot jo, šiuo metu galimai vyksta „prieš šešerius metus pasirašyto Baltarusijos ir Rusijos vidaus reikalų ministerijų susitarimo įgyvendinimas praktikoje“. Susitarime konkrečiai kalbama apie tai, kad „sukarintos jėgos prireikus gali būti naudojamos viešosios tvarkos užtikrinimui ir sienų apsaugai“.

Tai atvers didelį galimybių langą Kremliui daryti įtaką Baltarusijai. Svarbiausia, kad baltarusiai ir A. Lukašenka elgtųsi ne taip, kaip kad 2014 metais Viktoras Janukovyčius, kai pasirašė laišką, kuriame kviečiami užsienio kariai, nes tai Baltarusijoje išprovokuotų labai rimtų karinių konfliktų“, – paaiškino buvęs Ukrainos atstovas Baltarusijoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai