Angela Merkel: artimiausiais mėnesiais pandemijos pasekmių suvaldymas taps didžiausiu iššūkiu (5)

465
2020 m. liepos 13 d. 14:26
Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga kitą mėnesį susidurs su „didžiuliu iššūkiu“ siekdama suvaldyti tiek koronaviruso pandemiją, tiek jos sukeltas pasekmes sveikatos, socialiniam ir ekonomikos sektoriams.

A. Merkel per pirmąjį savo vizitą į užsienį nuo naujojo koronaviruso protrūkio pradžios pasisakė Briuselyje, o vėliau jos laukė dvišalis susitikimas su Europos Parlamento pirmininku Davidu Sassoli. A. Merkel sakė, kad iš 27 šalių narių susidedantis blokas turi pasiekti susitarimą tiek dėl ilgalaikio biudžeto, tiek dėl atsigavimo plano. Vėliau buvo numatytas Vokietijos kanclerės kreipimasis į Europos įstatymų leidėjus plenarinės sesijos metu ir artimiausių šešių mėnesių programos pristatymas, mat iki metų pabaigos Vokietija pirmininkaus ES Tarybai. Praėjusią savaitę Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas sakė, kad Berlynas liepos 17–18 dienomis vyksiančiame Europos Sąjungos viršūnių susitikime tikisi pasiekti susitarimą dėl ilgalaikio biudžeto ir Europos atkūrimo fondo, skirto padėti labiausiai koronaviruso paveiktoms ekonomikoms.

Antradienį pateikta Europos Komisijos prognozė numato, kad šiemet euro zonos ekonomikos laukia nuosmukis, o 2021 m. ji atsigaus ne taip staigiai, kaip buvo anksčiau manyta. Dėl COVID-19 pandemijos labiausiai nukentėjo Prancūzija, Italija ir Ispanija

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai