Analitikė: „Pfizer“ tikisi, kad vakcina nuo COVID-19 bus skiepijama kaip ir nuo sezoninio gripo (5)

1031
REUTERS
2021 m. gegužės 5 d. 15:19
Pfizer“ padidino savo vakcinos nuo COVID-19 pardavimo 2021 m. prognozes daugiau nei 70 proc. – iki 26 mlrd. JAV dolerių. Įmonės atstovai nurodė, kad didelė paklausa viso pasaulio šalims stengiantis įveikti pandemiją gali prisidėti prie ilgamečio įmonės augimo.

Spėjama, jog šiais metais gautos vakcinos dozių pardavimo pajamos sudarys daugiau nei trečdalį visų „Pfizer“ metinių pajamų.

„Kadangi „Pfizer“ sukurta vakcina buvo pirmoji, patvirtinta daugelyje šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, farmacijos įmonė turėjo didelį pranašumą. Visgi yra vienas trūkumas: vakciną būtina laikyti itin žemoje temperatūroje. Išeitų, kad tokiu atveju pranašumą turėtų įgyti „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ gaminiai. Bet, kaip žinome, pasirodė nerimą keliančios informacijos apie kraujo krešulius, todėl kai kurios valstybės nusprendė apriboti šių vakcinų naudojimą ir jomis skiepyti tik jaunesnio amžiaus gyventojus. Manau, kad susiklosčiusi situacija vėlgi yra naudinga „Pfizer“. Štai kodėl pasirašoma vis daugiau sutarčių dėl vakcinos dozių įsigijimo. Tikriausiai sutarčių sudarymo ir vakcinų pristatymo tempai nesumažės ir kitais metais, kad šalys galėtų rimtai kovoti su koronaviruso plitimu ir kasmet skiepyti gyventojus, panašiai kaip nuo sezoninio gripo. Manyčiau, jog tokios taktikos tikisi ir „Pfizer“, nes ji garantuotų dideles pajamas ateityje", – sakė analitikė.

Prognozė yra paremta pasirašytomis sutartimis dėl 1,6 mlrd. vakcinos dozių pristatymo šiais metais. „Pfizer“ atstovai sakė, kad įmonė tikisi šiemet sudaryti daugiau sutarčių ir su keletu šalių derasi dėl vakcinos dozių tiekimo 2022-aisiais ir tolesniais metais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai