Amazonės genties žmonės palikti vieni kovoje su miškus pasiglemžiančiais gaisrais (0)

1781
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 31 d. 07:00
Palikti gintis patys, Myky genties nariai saugo savo šventąją žemę Amazonėje ir gesina miškų gaisrus, kai šioje vietovėje nebeliko ugniagesių tarnybos pagalbos.

Nešdamiesi kuprinėje įtaisytą vandens talpą ir menką vandens pompą, genties jaunuoliai pasiskirsto mažomis grupelėmis ir atlieka prevencinių pajėgų darbą. Jie neturi priemonių, reikalingų kovoti su dideliais miškų gaisrais, tačiau bando nuslopinti liepsnas, kol šios nespėjo išplisti.

Šį mėnesį paskelbtame „Reuters“ tyrime nurodoma, kad Brazilijos prezidento Jairp Bolsonaro vyriausybė susilpnino federalinės agentūros, atsakingos už atogrąžų miškų apsaugą, pajėgumus – apkarpė jos biudžetą ir tokiu būdu paliko daugelį vietinių genčių kovoti su miškų gaisrais savarankiškai. Šioje Amazonės vietovėje gyveno keturios Myky genties kartos.

Dabar išliko tik apie keturis šimtus Myky genties atstovų. Tačiau jų kultūra išgyveno Portugalijos kolonizaciją, iš Europos atvežtas ligas ir netgi į juos besikėsinusių rančų savininkų grasinimus bei skerdynes. Tačiau dabar jie susiduria su, ko gero, kol kas didžiausia grėsme – rekordiniu gaisrų skaičiumi.

Amazonė yra esminis dalykas Myky kultūrai. Genties nariai „Reuters“ pasakojo savo gimtojoje kalboje neturintys žodžio „gyventi“. Jie vartoja žodį „sugyventi“, siekdami pabrėžti išskirtinį gamtos vaidmenį, svarbų tikėjimui protėvių dvasiomis. Kovodami dėl išgyvenimo, Myky genties žmonės baiminasi, kad tai yra titaniška kova su miškų gaisrais, mat jie yra priversti improvizuoti teturėdami ribotą įrangą.

Per liepą Brazilijos miškų sunaikinimas padidėjo 67 procentais lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šiais metais iki rugpjūčio 24-osios užfiksuota beveik 80 tūkstančių gaisrų – tai didžiausias skaičius nuo mažiausiai 2013-ųjų, teigia Brazilijos kosmoso agentūra INPE.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai