Aktorių gildijos apdovanojimuose triumfavo „Parazitas“ (0)

10903
REUTERS
2020 m. sausio 20 d. 14:34
Pietų Korėjos juodoji komedija „Parazitas“ (Parasite, Gisaengchung) sekmadienį pelnė aukščiausią JAV Ekrano aktorių gildijos (SAG) apdovanojimą ir sustiprino savo pozicijas prieš ateinantį mėnesį vyksiantį „Oskarų“ vakarą.

Kritikų įvertintas filmas, įveikęs kalbos barjerą, laimėjo apdovanojimą už geriausią aktorių kolektyvo pasirodymą, kuris yra Kino meno ir mokslo akademijos geriausio filmo apdovanojimo atitikmuo.

Režisierius Bong Joon-Ho pripažino, kad „iš tiesų kuriamas impulsas“ „Oskarams“. Jo sukurtame filme, kuriame susilieja komedijos, dramos ir siaubo žanrų elementai, pasakojama apie skurdžiai gyvenančią šeimą, apgaule patenkančią į turtingesnės šeimos namus, ir narstoma besiplečiančio atotrūkio tarp socialinių klasių problema.

„Auksinio gaublio“ laimėtojas Joaquinas Phoenixas, suvaidinęs psichologiniame trileryje „Džokeris“ (Joker), kuriame pasakojama Betmeno priešo Džokerio priešistorė, pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą.

Renee Zellweger, suvaidinusi JAV pramogų verslo legendą dainininkę ir aktorę Judy Garland romantinėje dramoje „Džudė“ (Judy) ir kol kas sėkmingai rinkusi apdovanojimus geriausios aktorės kategorijoje, gavo ir SAG prizą už išskirtinį pagrindinės aktorės vaidmenį.

„Oskarui“ nominuotas Bradas Pittas sekmadienį gavo dar vieną apdovanojimą už senstančio kaskadininko vaidmenį Quentino Tarantino filme „Vieną kartą Holivude“.

Laura Dern savo ruožtu buvo apdovanota už geriausios antro plano aktorės darbą skyrybų dramoje „Santuokos istorija“ (Marriage Story). „Airyje“ (The Irishman) nusifilmavusiam Robertui De Niro atiteko SAG apdovanojimas už viso gyvenimo pasiekimus.

Per SAG apdovanojimus taip pat įvertinami serialai. Jennifer Aniston gavo geriausios draminio serialo aktorės apdovanojimą pernai internetinės televizijos paslaugą pradėjusios tiekti JAV technologijų milžinės „Apple“ seriale „Rytinis šou“ (The Morning Show) apie #MeToo skandalo sukrėstą rytinę naujienų laidą. Negana to, jiedu su buvusiu sutuoktiniu B. Pittu susilaukė daugiausiai dėmesio vakaro metu, mat ne tik vienas kitą palaikė plojimais, bet ir jaukiai bendravo užkulisiuose.

SAG apdovanojimai yra antras svarbus renginys šiame apdovanojimų sezone, kurį vainikuos vasario 9-ąją vyksianti Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų ceremonija. „Oskarui“ nominuota karinė drama apie Pirmąjį pasaulinį karą „1917“ sekmadienio SAG apdovanojimų ceremonijoje, per kurią pagerbiami aktoriai, nefigūravo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai