Aklas alpinistas iš Kinijos įkopė į Everesto viršukalnę (0)

174
REUTERS
2021 m. gegužės 31 d. 17:02
46 metų kinas Zhang Hongas įkopė į aukščiausią pasaulio viršukalnę iš Nepalo pusės ir tapo pirmuoju aklu žmogumi Azijoje ir trečiuoju pasaulyje, įveikusiu Everestą.

„Kai pasiekiau viršukalnę, vėjo garsas buvo itin baugus. Jis priminė staugimą, buvau labai išsigandęs. Įkopęs į viršukalnę, nesijaučiau užvaldytas džiaugsmo ar emocijų, kaip būna kitiems alpinistams. Pernelyg daug nemąsčiau, nes žinojau, kad aplinka, kurioje esu, yra gana pavojinga, todėl paprašiau savo vedlio, jog noriu kuo greičiau leistis. Žinojau, kad įkopimas į viršūnę tėra pusė darbo“, - sakė pirmasis kinas, įkopęs į Everestą, Zhang Hongas.

Zhang Hongas 8 849 m aukščio Himalajų viršukalnę su trimis vedliais įveikė gegužės 24 dieną, o ketvirtadienį, gegužės 27-ąją, grįžo į bazinę stovyklą. Pietvakariniame Kinijos Čongsingo mieste gimęs Zhang Hongas apako nuo glaukomos, kai jam buvo 21 metai. Jis sėmėsi įkvėpimo iš aklo amerikiečių alpinisto Eriko Weihenmayerio, kuris į Everestą įkopė 2001 metais, ir pradėjo treniruotis, vadovaujamas savo draugo, kalnų vedlio Qiang Zi.

Nepalas kopimo maršrutą į Everestą užsieniečiams atvėrė balandžio mėnesį. Pernai jis buvo uždarytas dėl COVID-19 pandemijos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai