3 tūkst. eurų per mėnesį uždirbdavusi striptizo šokėja iš Japonijos atsidūrė ties skurdo riba (15)

18014
REUTERS
2020 m. gegužės 9 d. 23:22
Pasipuošusi žavingu kostiumu ir ilgu šaliku iš plunksnų, 40-ies metų amžiaus striptizo šokėja Aya Yumiko demonstruoja savo burleskos šokį uždarytame klube Tokijo raudonųjų žibintų kvartale. Deja, jos judesių niekas nemato.

A. Yumiko gyvena iš santaupų nuo kovo mėnesio. Išaugus nerimui dėl naujojo koronaviruso, visi jos pasirodymai buvo atšaukti. Pirmadienį, gegužės 4 d., šalies ministras pirmininkas Shinzo Abe pratęsė nepaprastąją padėtį iki gegužės mėnesio pabaigos.

Šis sprendimas reiškia, kad A. Yumiko, šokančiai slapyvardžiu Aya Mermaid, gali tekti išleisti paskutines santaupas, kol vėl galės grįžti į darbą. Netikėtai atsiradus daug laisvo laiko, šokėja stengiasi neprarasti geros kūno formos ir namuose siuva naujus kostiumus.

Individualią veiklą vykdantys asmenys, tokie kaip A. Yumiko, turi mažesnę prieigą prie vyriausybinės finansinės pagalbos. Praktiškai išnykus pajamoms ir mažėjant santaupoms, jie yra tarp labiausiai pažeidžiamų šalies gyventojų.

A. Yumiko teigimu, paprastai ji per mėnesį uždirba beveik 3 tūkst. eurų, šokdama du kartus per savaitę. Tiesa, didžiąją šios sumos dalį sudaro arbatpinigiai, todėl moteris negalėtų nurodyti tikslių pajamų, jeigu norėtų pretenduoti į finansinę pagalbą.

Už 500 kilometrų į vakarus nuo Tokijo, Japonijos jūros pakrantėje, esančioje Išikavos prefektūroje užaugusi A. Yumiko buvo išmesta iš vidurinės mokyklos ir atsikraustė į Japonijos sostinę.

Tada 16-os metų amžiaus mergina kišenėje teturėjo mažiau nei 2 tūkst. jenų, arba apie 18 eurų. Ji dirbo įvairius darbus ir buvo išvykusi į užsienį, kol galiausiai prieš penkerius metus nusprendė tapti striptizo šokėja, pamačiusi burleskos pasirodymą.

Japonė nerimauja, kad lankytojai neskubės eiti į tokias vietas, kur susirenka daug žmonių, net panaikinus nepaprastąją padėtį. Vis dėlto ji yra pasiryžusi sugrįžti su trenksmu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai