Liberalų sąjūdis jau šį šeštadienį partijos suvažiavime išsirinks naują vadovybę: partijos pirmininką ir jo pavaduotojus, valdybą, etikos komisiją ir kontrolės komisiją. Didžiausia intriga išlieka naujojo partijos vadovo rinkimai.

Kol kas tarpusavyje varžosi du kandidatai – Vitalijus Gailius ir Eugenijus Gentvilas, tačiau net suvažiavimo dieną norintieji gali išsikelti savo kandidatūrą pirmininko vietai užimti. Kol kas abu kandidatai važinėja po partijos skyrius ir susitikimų su kolegomis metu kartu dalyvauja diskusijose.

Kandidatų į pirmininkus V. Gailiaus ir E. Gentvilo debatų tiesioginė transliacija vyks rytoj, ketvirtadienį, per DELFI TV. Debatus moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Šiuo metu laikinuoju partijos pirmininku esantis E. Gentvilas yra Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Seime, o liberalų gretose nuo pat 1993 m. Per savo ilgą politinę karjerą ėjęs Klaipėdos mero, ūkio ministro, laikinojo premjero bei europarlamentaro pareigas.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius partijos nariu tapo 2015 m., o partijos valdybos nariu buvo išrinktas 2016 m. V. Gailius Seimo nariu yra antrąją kadenciją, abu kartus išrinktas vienmandatėje rinkimų apygardoje.