„Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ parodos atidarymo MOratonas (1 diena) (0)

5867
2019 spalio mėn. 5 d. 11:55
Programa:
12:00–12:30
Parodos pristatymas. Parodos kuratoriai: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Joris Šykovas Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta
Nuo Gariūnų iki Akropolio. Paroda, kurioje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Visas to meto prieštaringumas: euforiją, transformacija, valstybės kūrimasis, pirmosios kelionės, bandymai atrasti save. Žvilgsnis į tai, kas esame mes. Kaip gimė paroda, kodėl tokia įvairi kuratorių komanda ir ką lankytojas joje gali atrasti? Išgirskite parodos kūrėjų mintis ir gal netgi jų pačių prisiminimus apie 90-uosius.

13:00–13:40
Pokalbis su dailėtyrininku Alfonsu Andriuškevičiumi
Pokalbį moderuos Algė Gudaitytė
A. Andriuškevičius yra viena pagrindinių meno ir dailėtyros pasaulio figūrų Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. Jis ne tik dalyvavo, bet ir įkvėpė bei su savo bendražygiais dailininkais formavo svarbiausius dešimto dešimtmečio dailėtyros ir meno pasaulio pokyčius. Nepriklausomybės pradžioje besikuriančios naujos menininkų grupuotės, jų realijos ir joms tekę iššūkiai, pirmosios kuratorinės parodos ir galerijos, institucijų kaita – būtent to galima tikėtis pokalbyje su A. Andriuškevičiumi. Ir, žinoma, šiek tiek improvizacijos.

14:00 – 14:40
Pokalbis su architektu Gintautu Natkevičiumi
Pokalbį moderuos Gilma Teodora Gylytė
Architektas Gintautas Natkevičius stebina vykdytų projektų gausa ir įvairove. Šįkart pokalbio ašis – lietuviška namų svajonė 1990-2002. Kalbėsime apie drastiškai pasikeitusią namų sąvoką, nuo 700 kv. m pilaitės už miesto iki kompaktiško namelio miesto.
G. Natkevičius nuo 90-ųjų vadovauja individualiai architektūros projektavimo įmonei, ne kartą apdovanotas geriausių architektūrinių projektų bendraautoriumi, o 2001 m. yra gavęs „Metų architekto“ premiją.

15:00 – 15:45
Pokalbis su režisieriumi Ignu Jonynu
Pokalbį moderuos Algė Gudaitytė
Ignas Jonynas, filmų „Nematoma“ ir „Lošėjas“ režisierius, 10 deš. dirbęs vienoje pirmųjų reklamos agentūrų, prisimins, kaip sparčiai besikeičiančios ekonominės ir politinės sąlygos Nepriklausomybės pradžioje lėmė įvairių (iš)likimo modelių ir naujų savirealizacijos galimybių paieškas visuomenėje bei atskirose jos bendruomenėse. Kokios naujos saviraiškos erdvės atsivėrė menininkui, kaip kito jo tapatybės suvokimas ir kaip tai paveikė kūrybiškumo sampratą? Reklama, teatras, kinas – apie tai ir daugiau kalbėsimės su plačiame kūrybiniame lauke dirbančiu režisieriumi Ignu Jonynu.

17:30–18:15
Pokalbis su dizainere Renata Mikailionyte
Pokalbį moderuos Deimantė Bulbenkaitė
Gali būti, kad Renatą Mikailionytę, vieną pirmųjų Lietuvos modelių, prisimenate kaip žaviąją legendinio TV žaidimo „Taip. Ne“ vedėjo A. Valinsko asistentę. Tačiau 90-aisiais (ir iki pat šių dienų) ši moteris veikė mados srityje – įkūrė modelių agentūrą „Image Group“, buvo viena pirmųjų „Mados infekcijos“ prodiuserių, iniciatorių. Dabar šis renginys – didžiausias mados festivalis Baltijos šalyse. Pokalbyje su R. Mikailionyte kalbėsime ne tik apie šiandien romantizuojamą 90-ųjų estetiką, bet ir apie patį laikotarpį – jo veidus, nuomones, idealus, lūkesčius ir neblėstantį nostalgijos žavesį.

18:30 – 19:15
Pokalbis apie 90-ųjų muzikos užkulisius su Eimantu Belicku ir Zigmantu Butaučiu
Pokalbį moderuos Mantas Pelakauskas
Laimėję kovą už laisvę, stojome į kitus, kiek mažesnius mūšius. Vienas iš jų – jaunimo. Kovojome už palaikomą estetiką ir subkultūrą. Vieni dažų pagalba aiškinosi RAP ar RAVE is COOL. Kiti būrėsi į grupės ir bandė groti taip, kaip niekas Lietuvoje negrojo. Daugelio grupių, deja, jau nebėra, tačiau jų indėlis į Lietuvos muzikos istoriją vienareikšmiškai svarbus ir netgi – intriguojantis. Prisiminti to meto muzikos pasaulį bei pogrindyje eksperimentavusių grupių kūrybą padės 90-ųjų alternatyvaus roko / postpunk grupės „Šiaurės kryptis“ vienas iš lyderių, gitaristas Zigmantas Butautis ir Eimantas Belickas, kompozitorius, muzikantas, buvęs grupės „Airija“ (Alytus iki dabar didžiuojasi) narys, griežiantis smuiku, grojęs klarnetu, saksofonu, fleita, viskuo, kas groja. O pasikalbėję apie 90-ųjų muzikos užkulisius įspūdžius galėsime papildyti klausantis šių (ir keleto kitų) muzikos grupių dainų įrašų parodoje Didžiojoje salėje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai