"Moksleivių Praktikos Forumas" KTU Santakos slėnyje (1)

6810
2019 rugsėjo mėn. 21 d. 10:00
„Moksleivių praktikos forumas“ yra vienas iš dešimties visus Lietuvos regionus apimančių forumų, kuriuose diskusijų metu rasti sprendiniai taps Lietuvos strateginio plano dalimi ir suteiks pagrindą formuojant Lietuvos 2050 viziją. Nori pažvelgti ne tik į Lietuvos, bet ir į savo ateitį? Dalyvauk!
„Moksleivių praktikos forumas“ siekia supažindinti moksleivius su darbu pažangiose įmonėse, parodyti kokių įgūdžių reikia norint būti sėkmingu tam tikroje srityje, bei pristatyti tobulėjimo ir praktikos galimybes. Forumo dalyvius pasitiks aukštųjų technologijų įmonės, rungtys, žaidimai ir daugybė prizų. Jūsų laukia net 4 įdomios panelinės diskusijos apie emocinę aplinką, finansines žinias, technologijų amžių bei ateities profesijas.

Programa:

• 10:00 - 10:20 val.
Moksleivių praktikos forumo atidarymas
Įkvėptas "Sprendimas Lietuvai" iniciatyvos gimsta "Moksleivių praktikos forumas". Šio forumo diskusijų metu rasti sprendiniai taps Lietuvos strateginio plano dalimi ir suteiks pagrindą formuojant Lietuvos 2050 viziją. Forumas siekia supažindinti moksleivius su darbu pažangiose įmonėse, parodyti kokių įgūdžių reikia norint būti sėkmingam tam tikroje srityje bei pristatyti tobulėjimo ir praktikos galimybes.

• 10:20 - 12:00 val.
Emocinė aplinka: ką mums ji reiškia?
Emocinis klimatas turi didžiulę įtaką ne tik mūsų santykiams su kitais žmonėmis, tačiau taip pat mūsų kūrybiškumui, darbingumui, požiūriams, motyvacijai, savęs suvokimui ir pasitikėjimui savimi. Diskusijos metu aptarsime pagrindinius iššūkius ir sprendimus siekiant užtikrinti gerą psichologinį klimatą mokykloje. Ieškosime atsakymų į klausimus, kaip gali pagerėti moksleivių rezultatai pagerinus emocinę aplinką? Ir vis tik, kas yra toji emocinė aplinka? Kaip ją kurti pozityvią?

• 12:20 - 14:00 val.
Finansinės žinios: kam mums jų reikia?
Tyrimai rodo, kad žmogaus gerovė labai priklauso nuo finansinių žinių bei įgūdžių. Maža to, finansiniai vaikų ir jaunuolių gebėjimai veikia net, atrodytų, su finansais nesusijusias sritis, pavyzdžiui, akademinius pasiekimus ar psichologinę sveikatą. Tačiau specialistai pastebi, kad tiek kitų Europos šalių, tiek Lietuvos vaikams ir jaunuoliams finansinių žinių trūksta. Lietuvos moksleivių finansinis raštingumas ir matematikos žinios – pavojingose žemumose. Kuo tai gresia? Ir kaip tai reikėtų keisti?

• 14:20 - 16:20 val.
Technologijų amžius: ar mokykla tai žino?
XXI amžius yra informacijos, technologijų bei nuolatinės kaitos amžius. Šiandieninis penkiametis jau yra susidūręs su daugiau informacijos nei jo tėvai būdami dvidešimties. Šiuolaikinės mokyklos uždavinys jau nėra tik teikti siauras atskirų dalykų žinias. Technologinis raštingumas, kaip gebėjimas suprasti, naudoti, įvertinti ir valdyti technologijas yra būtinas siekiant ugdyti jaunuolį gebantį puikiai prisitaikyti nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Ar mokyklos tam pasiruošusios?

• 16:40 - 19:00 val.
Ateities profesija: kaip pasirinkti?
Šiuolaikinis globalus pasaulis vis sunkiau prognozuojamas, pilnas pokyčių, todėl ir darbo rinka kaip niekad nenuspėjama. Tūkstančiai jaunų žmonių kasmet pradeda didįjį savo gyvenimo kelią. Vienus juos nukreipė tėvai ar mokytojai, kiti rinkosi ar dar tik rinksis patys. Kas laukia už posūkio? Į kokius esminius dalykus, renkantis profesiją, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jaunas žmogus galėtų tikėtis perspektyvios karjeros, įdomaus darbo ir laimingos ateities?

• MOKSLEIVIŲ PRAKTIKOS MUGĖ VYKS VISĄ DIENĄ
Pažintis su darbu pažangiose įmonėse
Verslas turėtų būti neatsiejamas mokyklų partneris – jis gali padėti mokiniams geriau suprasti XXI a. darbo rinkos poreikius, darbe laukiančius iššūkius bei būtinas jam įgyti kompetencijas. Verslo įmonėse mokiniai gali pamatyti tai, ko neišvys mokyklos suole – kaip yra realizuojami įvairūs technologiniai procesai, organizuojamas darbas, kuriami ir rinkai pristatomi nauji produktai. Ekskursijos po įmones, darbas jų laboratorijose ir supažindinimas su versle vystomais technologiniais procesais turėtų tapti ne progine, o nuolatine mokyklos taikoma praktika.

Daugiau
KTU

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai