Liudo Mažylio knygos „Fuksai Europoje“ apie „naujokų“ patirtis Europos Parlamente pristatymas (1)

21045
2021 m. gegužės 21 d. 12:02
Gegužės 25 d., antradienį, 16 val. prof. Liudas Mažylis pristatys savo knygą „Fuksai Europoje“ apie pirmąsias patirtis dirbant Europos Parlamento nariu.

„Kaip ir kiekvienam pirmą kadenciją einančiam europarlamentaro pareigas, taip ir man daug kas buvo naujos patirtys. Daugiau nei du dešimtmečius dėsčiau Europos Sąjungos politiką, o nauja kasdienybės rutina ir veiklos azartas itin įtraukė, – pasakoja L. Mažylis. – Viską pradėjau fiksuoti dienoraštyje, kuris virto knyga apie susidūrimą su nauja realybe“.

Knyga parašyta itin laisvu, organišku ir žaismingu stiliumi. „Fuksai Europoje“ – Liudo Mažylio pastebėjimai apie politinius ES ir pasaulio įvykius, darbą komandoje ir kasdienių įvykių refleksija.

Knyga kupina ir žaismingų žodelyčių, kurie europinėse institucijose yra įprastas žargonas, o žmogui „iš šalies“ – savotiška abrakadabra. „Ypy“, „Ypypy“, „Gryndyl“, „Komišin“ – keli pavyzdžiai iš „Fuksai Europoje“ naudojamų politinių reiškinių supaprastinimų kasdieninėje kalboje pagal L. Mažylį. Politiko veiklai Europos Parlamente ir pagrindiniams įvykiams iliustruoti knygoje naudojamos šaržuotos iliustracijos. Viena jų matoma ir viršelyje.

Pristatymo metu knyga bus aptariama tiek iš kūrybinės, tiek iš aprašytų politinių įvykių perspektyvos. „Fuksai Europoje“ atspindi kadencijos pirmuosius darbo metus. O pristatymo data pasirinkta neatsitiktinai –praėjo lygiai dveji metai po rinkimų į EP.

Pristatymo diskusijos vieta taip pat turi svarbią simbolinę reikšmę – Vytauto Didžiojo universitete daug metų prof. L. Mažylis dėstė apie ES politiką.

Knygos „Fuksai Europoje“ pristatymo diskusijos dalyviai:

Prof. Liudas Mažylis. Knygos autorius, Europos Parlamento narys;

Dr. Ingrida-Unikaitė Jakuntavičienė. Politologė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė;

Dovydas Beržinis. VDU kūrybinės grupės „Declamationes“ narys.

Numatoma renginio trukmė – 1 val.

Daugiau

Užsakymo nr.: PT_87253227

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai