Festivalio „Šeimadienis“ koncerto tiesioginė transliacija (1)

2826
2015 m. sausio 9 d. 14:58

Tiesioginės transliacijos pradžia sausio 10 d. 10 val.

Sausio 10 d. Vilniuje, Litexpo, pirmą kartą rengiamas Šeimos festivalisŠeimadienis“. Pranešimai aktualiomis temomis, diskusijos, susitikimai ir atradimų Expo padės renginio dalyviams ieškoti būdų, kaip palaikyti darną savo aplinkoje, kaip atrasti džiaugsmą šeimoje, bendruomenėje. Vilniaus arkivyskupija organizuoja šį baigiamąjį Šeimos metų renginį kaip bendrystės šventę, kurioje ne tik švenčiama, bet ir siekiama atsiverti, geriau pažinti vieniems kitus.

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas sako: „Popiežius Pranciškus kviečia mus išeiti „iš zakristi-jos“. Tegul šis renginys būna iššūkis iš naujo, gyvai, o ne vadovaujantis vaikystėje susidarytu įspūdžiu, patirti tarnaujančią ir švenčiančią Bažnyčią. „Šeimadienyje“ laukiamos šeimos ir kiekvienas žmogus, nes visi esame iš šeimos.“ Į renginį kviečiami ir tie, kurie išgyvena sunkumus šeimoje, patiria nevaisingumo iššūkius, susiduria su skyrybomis.

„Šeimadienyje“ pagrindinį pranešimą „Kaip atrasti džiaugsmą šeimoje“ skaitys advokatas Javieras Vidal-Quadrasas (Javier Vidal-Quadras, Ispanija), Tarptautinės šeimų vystymosi federacijos generalinis sekretorius, advokatas, septynių vaikų tėvas. Renginyje šis autorius pristatys ir savo knygą „Visada tave mylėsiu“. Svečiai iš JAV ir Lenkijos bei lektoriai iš Lietuvos kalbės lytiškumo, vyriškumo ir moteriškumo, nevaisingumo, vaikų auklėjimo, atleidimo ir meilės išsaugojimo bei kitomis aktualiomis temomis. Pagrindiniai svečių iš užsienio pranešimai bus verčiami į lietuvių ir lenkų kalbas.

Jaunimą žiūrėti filmo bei jį aptarti kvies kino kritikas Ramūnas Aušrotas ir žurnalistas Rimas Šapauskas, vyks protmūšiai. Pranešimų metu vaikams nuo penkerių metų vyks edukacinės programos Vaikų menėje. Speciali zona bus skirta tėvams su mažesniais vaikais ir kūdikiais.

Dalyviai galės pasisemti žinių, gauti atsakymus į rūpimus klausimus, susipažinti ir prisijungti prie veiklų, kurias katalikiškos bendruomenės įgyvendina Vilniaus regione. Čia bus galima sutikti kata-likiškas ugdymo įstaigas, žiniasklaidos priemones, bendruomenes, parapijas, kurios savo stenduose taip pat rengs įvairius pristatymus. Dalyviai kviečiami susipažinti su piligrimystės galimybėmis, apsilankyti „Muziejuje be sienų“, pailsėti „Carito gailestingumo kavinėje“.

Renginį užbaigs vakaro koncertas su Linu Adomaičiu, Evelina Sašenko, Vaidu Baumila, Girmante Vaitkute ir kitais žinomais Lietuvos atlikėjais. Koncerto svečias – Daniel diSilva (JAV) su Gospelo komanda „HARK!“.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai