Diskusija „Kas atsakingas už mūsų skaitmeninį atsparumą?“ (0)

25575
2022 rugsėjo mėn. 19 d. 15:00
Šiandien Lietuvoje veikia faktus tikrinančios žiniasklaidos platformos, to imasi ir skaitmeninės erdvės aktyvistai. Atrodytų, netrūksta medijų ir informacinį raštingumą (MIR) lavinančių programų bei pilietinių iniciatyvų. Tarptautiniuose MIR reitinguose Lietuva taip pat vertinama kaip ganėtinai gerai savo informacinę erdvę stebinti ir prižiūrinti šalis. Vertinant nacionalinio atsparumo žvilgsniu, atrodytų, kad esame pakankamai atsparūs dezinformacijai.

Vis dėlto šios diskusijos dalyvių nuomone, reali padėtis yra gerokai sudėtingesnė, be to, ji nuolat kinta. Projekto DIGIRES ir kitų tyrimų duomenimis, Lietuvoje įžvelgiamas demokratinio ir pilietinio atsparumo stygius. Ateityje dezinformacijos, klaidinančios informacijos tik daugės, o veiksmingų medijų edukacijos politikos gairių vis dar neturime.

Diskusijos dalyvių nuomone, nacionalinio skaitmeninio atsparumo ugdymas ir medijų raštingumas neturėtų būti vertintini tik kaip „minkštosios galios“ srities dalykai, apsiribojant pavieniais medijų švietimo veiksmais ar nevyriausybinių organizacijų iniciatyvomis.

Renginyje bus aptariama, kokiais būdais siekti, kad visuomenės skaitmeninio atsparumo stiprinimo pastangos taptų tvaria, į demokratinį procesą kreipiančia, visuotinai įgalinančia ir ryžtingą atsaką išpuoliams prieš žmogaus teises ir demokratiją sutelkiančia jėga.

Diskusiją moderuos žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Dalyviai:

dr. Auksė Balčytienė, Vytauto Didžiojo universiteto UNESCO medijų ir informacinio raštingumo įtraukiai žinių visuomenei katedros vadovė, Viešosios komunikacijos katedros profesorė, projekto DIGIRES vadovė ir vyriausioji tyrėja;

Vygintas Gasparavičius, kultūros viceministras;

Rasa Juknevičienė, Europos Parlamento narė;

Aleksandras Matonis, apžvalgininkas;

Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje (III a.).

Ši diskusija yra Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos rugsėjo 19–23 d. organizuojamos UNESCO savaitės dalis. Renginių ciklo tikslas – bendroje susitikimų, pokalbių ir diskusijų platformoje suburti skirtingų sektorių ir organizacijų atstovus, Lietuvos ir užsienio šalių ekspertus ir aptarti aktualias UNESCO temas bei veiksmus švietimo, mokslo, kultūros, informacijos ir komunikacijos srityse.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai