11:00 2017 gruodžio mėn. 19 d.

Diskusija „Kaip susigrąžinti tris milijonus?“ (2)

863
2017 gruodžio mėn. 19 d. 11:00
Kaip mažinti emigraciją ir paskatinti grįžti išvažiavusius? Kaip konkuruoti pasaulinėje rinkoje dėl talentų ir kaip sukurti sąlygas jiems dirbti ir augti Lietuvoje? Kaip gerinti investicinę aplinką didėjančios konkurencijos kontekste?

Šiais ir kitais klausimais bus kalbama KTU Europos instituto rengiamoje diskusijoje gruodžio 19 d., kurią tiesiogiai 11-13 val. transliuos DELFI TV.

Apie galimus demografinės krizės sprendimus diskutuos demografijos tyrinėtojai, investuotojai, ekonomistai, teisininkai, sociologai, verslininkai, žurnalistai, studentai. Savo mintimis taip pat pasidalins užsienyje šiuo metu gyvenantys lietuviai, o taip pat užsieniečiai, pasirinkę gyventi Lietuvoje.

Diskusiją moderuos KTU Europos instituto direktorius Vygaudas Ušackas, įvadinėmis mintimis pasidalins psichiatras prof. Dainius Pūras, ekonomistas ir iniciatyvos „Lemiamas šuolis“ autorius Paulius Kunčinas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas prof. Raimundas Kuodis, švietimo ekspertė ir l.e.p. KTU rektorė doc. dr. Jurgita Šiugždinienė, ekonomistas Rokas Grajauskas, verslininkas Linas Kliukas.

Organizuoti tokią diskusiją paskatino drastiškai blogėjanti demografinė situacija – vien per devynis šių metų mėnesius iš Lietuvos išvyko 47 tūkst. gyventojų, o sugrįžo vos 21 tūkst. Lietuvai reikia naujų sprendimų, nes iki šiol taikytos emigracijos prevencijos, piliečių sugrįžimo bei reintegracijos į valstybės gyvenimą skatinimo priemonės yra neveiksmingos.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai