Dešimtasis Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ (1)

1889
2019 birželio mėn. 8 d. 13:50
Pirmąjį jubiliejų pasitinkantis Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ – tai XXI a. kūrybinės jaunuomenės meninių iššūkių orientyras ir atviri vartai į profesionalios muzikos kūrybos pasaulį. Konkursas ugdo šalies jauniausių autorių kompozicinį meistriškumą, skatina domėtis akademinės muzikos kūryba ir pažinti muzikos paslaptis iš ypatingos kuriančiojo perspektyvos.

Konkurso scena – tai starto aikštelė į meninę ateitį moksleiviams, besimokantiems ne tik didžiųjų miestų, bet ir atokių miestelių bendrojo lavinimo, muzikos ir meno mokyklose, gimnazijose bei konservatorijose. Per dešimtmetį konkurso žiuri, kurioje darbavosi 19 kompozitorių ir muzikologų, išklausė ir įvertino per keturis šimtus įvairių žanrų kūrinių – nuo miniatiūrų įvairiems instrumentams iki išplėtotų opusų instrumentiniams ir vokaliniams ansambliams. Baigiamuosiuose koncertuose atliktų kūrinių skaičius šiais metais priartėjo prie antrojo šimto kartelės. Nemažas būrys ankstesnių metų konkurso dalyvių pasirinko kūrybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o pirmieji laureatai ir diplomantai jau įsitvirtino šalies muzikiniame gyvenime.

Jubiliejinio konkurso finale dvejose amžiaus grupėse varžysis 18 atrinktų kamerinio žanro kūrinių iš 12-os šalies bendrojo lavinimo, meno ir muzikos mokyklų bei konservatorijų. Jubiliejinio konkurso naujovė – jaunųjų autorių recenzijų varžytuvės: vyresnieji kolegos muzikologai pirmą kartą vertins moksleivių rašytas baigiamojo koncerto kūrinių recenzijas.

Šių metų Nacionalinio konkurso žiuri nariai - pripažinti Lietuvos kompozitoriai:
Ričardas Kabelis (pirmininkas), kompozitorius, humanitarinių mokslų daktaras)
Vaclovas Augustinas, kompozitorius, choro „Jauna muzika" vadovas
Teisutis Makačinas, Agentūra LATGA, kompozitorius
Vytautė Markeliūnienė, muzikologė, humanitarinių mokslų daktarė,
Matas Drukteinis, kompozitorius

Tarp konkurso atlikėjų – žinomos šalies pianistės Ugnė Antanavičiūtė ir Eglė Kižytė-Ramonienė, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mokyklos moksleivių choras, vad. Romualdas Gražinis, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“, vad. Robertas Beinaris.

Jubiliejinio konkurso pradžioje nuskambės specialiai konkursui sukurtas „Mano natos“ šaukinys ir jauniesiems šalies muzikos autoriams skirta daina „Mano nata“.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai