21:15 2020 lapkričio mėn. 29 d.

Delfi kino seansas: „Dviračiais per Himalajus“ (0)

17895
2020 lapkričio mėn. 29 d. 21:15
„Dviračiais per Himalajus“ – dokumentinis, nuotykių filmas pasakojantis apie penkių lietuvaičių mėnesį trukusią kelionę dviračiais per šiaurinę Indijos dalį. Indija – viena spalvingiausių pasaulio valstybių, kelianti ne vienareikšmes emocijas daugumai joje pabuvojusių žmonių. Vieniems – tai pasakų šalis, užburianti savo kultūra, kitiems, tai skurdus ir atstumiantis kraštas. Vienaip ar kitaip, abejingų Indija nepalieka.

Šios kelionės metu dviratininkai įveikė beveik 1000 km, mindami į dangų remiančias perėjas, aukščiausia kurių siekė net 5.3 km aukštį! Tokiame aukštyje jau ryškiai jaučiamas deguonies stygius, tad net elementarūs judesiai, tokie kaip lipimas laiptais, ar atsistojimas atsisėdus, reikalauja kur kas daugiau pastangų, jau nekalbant apie bandymą užminti, 60 kg sveriantį dviratį, žvyruotu keliu į viršūnę.

Šalia didžiulio aukščio, keliautojams taip pat teko susidurti ir su gamtos išdaigomis – tai ir kelionę sustabdę, galingų kalnų upių nuplauti keliai ir gyvybes nusinešti grasinusi akmenų užvarta.

Kelionės metu komanda dalinasi savo mintimis ir pastebėjimais apie keliavimą dviračiu – kuo jis yra ypatingas, kuo jis skiriasi nuo kitų keliavimo būdų ir kodėl verta taip varginti save. Šiuos pasakojimus papildo ir sutikti svetimų šalių keliautojai, kurie žiūrovui leidžia geriau suprasti ir įsijausti į šį nestandartinį keliavo būdą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai