21:15 2020 lapkričio mėn. 22 d.

Delfi kino seansas: „Dviračiais per Gruziją“ (2)

25139
2020 lapkričio mėn. 22 d. 21:15
Dokumentinis nuotykių filmas „Dviračiais per Gruziją“ pasakoja apie įsimintiną, kelių savaičių kelionę Gruzijoje, Tušetijos nacionaliniame parke. Į šią kelionę leidosi penki menkai tarpusavyje pažįstami dviratininkai, kuriems nuo pat pirmos dienos teko įveikti pačius įvairiausiu netikėtumus – pradedant dviračio gedimais, baigiant pamestu pasu ir vizitu ambasadoje, bandant gauti leidimą išvykti namo.

Gruzija, nors ir buvo kompromisinis variantas, kurį teko pasirinkti po neįvykusios kelionės į planuotąją Kirgiziją, tačiau maloniai nustebino ne tik fantastiniu Kaukazo kalnų grožiu, bet ir netikėta galimybe pamatyti bei sudalyvauti tradicinėje regiono šventėje – „Tušetoboje“. Čia vietiniai lenktyniavo ant arklių, šaudė iš lanko, dainavo tradicines dainas bei šoko tradicinius šokius. Kalbant apie Gruziją, negali nepaminėti ir vietinių svetingumo. Nors gruzinai ir šiaip labai svetinga tauta, tačiau išgirdus, kad keliautojai iš Lietuvos, šie būdavo priimami kaip broliai ir seserys.

Tiesa, kelionė nebuvo vien smagūs pasibuvimai. Čia keliautojų laukė ir ypatingai sudėtinga 3.5 km aukščio perėja, skirianti Tušetijos nacionalinį parką nuo likusios Gruzijos dalies. Ši perėja sudėtingai įveikiama net keturis varančius ratus turintiems džipams, jau nekalbant apie pilnai pakrautus dviračius. Kai visa tai reikia daryti sunegalavus daliai komandos – viskas pasidaro dvigubai sudėtingiau.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai