Vaikų apsinuodijimai, kurių kritiškai bijo medikai: šių trijų medžiagų yra daugelio namuose (0)

17561
2018 m. balandžio 25 d. 12:03
Neretai tėvai, norėdami įtikinti vaiką išgerti reikiamų vaistų, sako, kad jie bus skanūs kaip saldainiais. Tačiau vaistų tapatinimas su saldainiais gali sukelti rizikingų padarinių.

DELFI Gyvai apie vaikų apsinuodijimą vaistais pasakojo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos skyriaus gydytoja Goda Cibulskiene ir Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė, projekto „Tabletė — ne saldainis" sumanytoja Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Anot gydytojos G. Cibulskienės, vaikų apsinuodijimas vaistais yra tikrai rimta problema.

„Vien pernai metais stacionare gulėjo apie 800 apsinuodijusių vaistų, iš jų maždaug trečdalis buvo apsinuodijusių vaistais", — statistiką aiškino ji.

K. Nemaniūtė-Gagė pasakojo, kad prasidedant atostogų sezonui, kai vaikai ilsisi pas senelius, vertėtų atidžiau pagalvoti, kur ir kokius vaistus jie laiko. Anot jos, itin svarbu aiškiai komunikuoti su vaikais, paaiškinti jiems, kad vaistų be tėvų leidimo negalima imti.

G. Cibulskienė sako, kad dažniausiai vaikai apsinuodija raminamaisiais vaistais, tačiau yra grupė vaistų, kurių labiausiai bijo gydytojai.

„Mes, gydytojai, labiausiai bijome, kai vaikai praryja tam tikrus vaistus. Pagal toksikologinius duomenis, yra trys grupės mirtinai pavojingų vaistų, kurių apsinuodijimai dažniausiai baigiasi mirtimi. Tai yra širdį veikiantys beta adrenoreceptorių blokatoriai, taip pat antidepresantai — tam tikri raminamieji, kurių mes, medikai, kritiškai bijome. Itin pavojingi apsinuodijimai vaistais, skirtais gydyti antro tipo diabetą", — pasakojo gydytoją ir įspėjo, kad tokių vaistų gali būti daugelio namuose, ypač vyresnių žmonių.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai