Trenerės Pajaujienės patarimai norintiems bėgioti: nuo ko iš tikrųjų reikėtų pradėti (8)

7775
Lietuvos sporto universitetas; trenerė Simona Pajaujienė | www.DELFI.lt
2019 m. gegužės 7 d. 16:28
Šylant orui, žmonės neretai nori keistis ir dažnai pradeda nuo kūno – skuba sportuoti ir taip mesti svorį. Lietuvos sporto universiteto trenerė Simona Pajaujienė skuba įspėti: neužsiplėškite per daug ir atsižvelkite į savo kūną.

Bėgiojimas neretai būna ta veikla, kurią renkasi ilgai nesportavęs ir greitų rezultatų norintys asmenys. Trenerė S. Pajaujienė ypač atkreipia dėmesį žmonių, kurie turi antsvorio. Šiems asmenims sportuoti reikėtų pradėti nuo vaikščiojimo, o geriausia, ypač, jei kamuoja ir gretutinės ligos, prieš fizinį krūvį pasikonsultuoti su gydytojais ir išsitirti.

Patyrusios LSU dėstytojos patarimai bus naudingi ir antsvorio neturintiems asmenims, tačiau norintiems pradėti daugiau judėti.

„Pradėti keistis tada, kai bunda gamta, yra labai patogu ir tai gali virsti gyvensena. Vis dažniau matau, kad žmonės atranda nemokamus sveikatingumo centrus: parkus, skverus, paupius, miškus. Daugybė žmonių gamtą atrado kaip sportavimo vietą. Tai yra labai puiku ir sveikintina, darykite tai dažniau. Tačiau neretai aš manau liūdnų ir nerimą keliančių momentų – neretai matau, kad žmonės yra netinkamai pasiruošę“, – sako trenerė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai