Sveikatos receptas. Itin dažnas, ilgai simptomų neturintis vėžys kelia riziką vis jaunesniems: įrodyta, kad ši dieta stipriai sumažina grėsmę (0)

52499
2021 kovo mėn. 1 d. 17:00
Kovas pasaulyje yra vadinamas „Blue March“ ir skirtas storosios žarnos vėžio temai. Storosios žarnos vėžys yra trečia pagal dažnumą onkologinė liga Lietuvoje, todėl viena iš vos kelių valstybės finansuojamų prevencinių programų yra skirta būtent šios ligos diagnostikai, tačiau žmonės ja pakankamai nesinaudoja. Daugiau apie šią ligą kalbėjome su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Onkologijos skyriaus vadove docente Rasa Jančiauskiene ir Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų vyresniuoju abdominalinės chirurgijos gydytoju profesoriumi Tomu Poška. Medikai sakė, kad 50 proc. atvejų šio vėžio galima išvengti pagerinus mitybą ir gyvenimo būdą.

Antroje laidos dalyje – profesorius Vytautas Usonis, kurį žiūrovai įpratę matyti kaip specialistą, pasidalins savo kaip paciento patirtimi. Prieš keletą mėnesių profesoriui atlikta širdies vožtuvų operacija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai