Sveikatos receptas. Gyvybiškai svarbūs hormonai: kaip organizmas bando įspėti apie jų disbalansą? (0)

47187
2020 sausio mėn. 16 d. 13:00
Hormonai palaiko žmogaus gyvybę, be jų negalėtume funkcionuoti. Vieni hormonai reguliuoja medžiagų apykaitą, kiti veikia streso metu, todėl sutrikimai, susiję su hormonų pokyčiais, ypač svarbūs mūsų sveikatai. Pagal Higienos instituto duomenis, 2013 m. Lietuvoje skydliaukės ligomis sirgo 40 žmonių iš 1000. Nors rizika labiausiai padidėja perkopus šešiasdešimtmetį, tikrintis reiktų jau nuo 40-ies metų. Skydliaukės sutrikimai yra dažniausias endokrinologinis susirgimas, tačiau hormonų disbalansas būna skirtingų tipų. Svorio augimas, miego sutrikimai, lūžinėjantys nagai, nuovargis — šie simptomai gali reikšti, kad hormonų pusiausvyra sutrikusi.

Kodėl sutrinka hormonų veikla ir ką galime padaryti, kad taip nenutiktų? Apie tai — pokalbis su VUL Santaros klinikų gydytoja endokrinologe Romena Laukiene.

Taip pat laidoje — reportažas apie menopauzę. Tam tikrame amžiuje pasikeitus hormoninei pusiausvyrai moterys jaučia itin nemalonius simptomus, kurie trukdo gyventi. Kokie natūralūs būdai gali padėti juos sumažinti, pasakos „Eurovaistinės“ farmacininkė Kristina Staivė.

Susitikime šį ketvirtadienį 14 val. laidoje „Sveikatos receptas“. Laidos vedėja — Kristina Ciparytė.

Rekomenduojame

Naujausi