Sveikatos receptas. Erkinio encefalito pavojus — ar rudenį jau galime jaustis saugūs? (0)

11611
2019 m. rugpjūčio 21 d. 11:52
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu išlieka didžiausias Europoje. Šiemet iki liepos pabaigos Lietuvoje erkiniu encefalitu susirgo 99 asmenys – 38-iais daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, du žmonės mirė. Kodėl Lietuva tokiu neigiamu rodikliu išsiveržė į priekį Europoje, ar erkės bus aktyvios ir rudenį ir kaip apsisaugoti – pokalbis su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medicinos entomologe Milda Žygutiene.

Kita tema – grybavimo sezono ypatumai ir galimos liūdnos apsinuodijimų grybais pasekmės. Ar jau mokame rinkti grybus protingai, kokie apsinuodijimai grybais pavojingiausi irk ą daryti, jei įtariame, kad į keptuvę pateko netinkamas grybas? Apie tai — pokalbis su toksikologu gyd. Vytautu Karveliu.

O nuolatinėje laidos rubrikoje apie mitybą VU Medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas papasakos apie daržoves – visi žinome, kad jas valgyti sveika, tačiau profesorius paaiškina, kaip vartoti daržoves, kad jose išliktų kuo daugiau naudingų medžiagų, ir kurias būtina įtraukti į savo racioną.

Sveikatos receptas“ — rugpjūčio 22 d. 14 val. Laidos vedėja – Kristina Ciparytė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai