Sveikatos receptas. Dr. Strioga paaiškino, kas nutiktų susirgus gripu ir Covid-19 vienu metu: sunku būtų net sveikiems ir jauniems (28)

45555
2020 m. lapkričio 6 d. 15:46
Šimtai naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje kasdien, paskelbtas karantinas, o prieš akis – gripo sezonas ir laikotarpis, kai ypač padaugėja kvėpavimo takų ligų. Kaip veikia mūsų imuninė sistema, susidūrusi su nauju virusu ir ar skiepijimasis nuo gripo ar pneumokokinės infekcijos gali padėti susidūrus su Covid 19 virusu? Apie tai kalbame su onkoimunologu dr. Mariumi Strioga.

Kita tema - iniciatyva KAUKĖ 19. Prasidėjus COVID-19 pandemijai visame pasaulyje pastebimas ir išaugęs smurtas prieš moteris, dėl nuolat veidą dengiančių apsauginių kaukių moterų problemos aplinkiniams lieka nematomos. Daivos Žeimytės-Bilienės ir Mindaugo Biliaus labdaros ir paramos fondas „Žmogaus namai“, Lietuvos policija ir pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“, imasi iniciatyvos KAUKĖ-19. Tai projektas, kurį Ispanijos saloje Gran Kanarijoje nuo pirmosios pandemijos bangos vykdo vaistinės. Ši idėja nuo lapkričio mėnesio pradedama Lietuvoje. Jos metu į bet kurią „Eurovaistinę“ atėjusioms moterims ir pasakusioms raktinį žodį KAUKĖ-19 vaistininkai pasirūpins, kad joms būtų suteikta reikalinga pagalba.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai