Sveikatos receptas. Dietologė: pasklido absurdiškas mitas apie pieną, kuriuo patikėjo daugelis žmonių (4)

38909
2020 m. sausio 2 d. 11:41
Šventiniai stalai ir naujametinės puotos pasibaigė. Daugelis per šventes paleidžia vadeles – padaugina ir maisto, ir alkoholio, dažnai būna pametę savo ritmą. O tada staiga nusprendžia susiimti ir griebiasi įvairiausių dietų ir organizmo valymų, kurie neretai gali pridaryti tik dar daugiau žalos sveikatai.

Kaip sveikai atsitiesti po šventinio maratono, kalbėsime su VUL Santaros klinikų gydytoja dietologe Evelina Cikanavičiūte. Gydytoja aptars populiariausius mitybos būdus, tokius kaip protarpinis badavimas, „5:2“ dieta, vieno ar kito produkto atsisakymas. E. Cikanavičiūtė akcentuos ir mitus, susijusius su mityba. Anot jos, Lietuvoje ypač paplito mitas, esą liesuose pieno produktuose yra pridėtinio cukraus, tad verčiau rinktis riebius. Gydytoja šį mitą paneigė ir pridūrė, kad jis buvo paplitęs iki tokio absurdo, kad pacientai visuose miesto parduotuvėse ieškoje sveiko pieno „be cukraus“.

Norintys sveikiau gyventi dažnai pagalbos ieško vaistinėse. Žmonės dažniausiai ieško nikotino preparatų ar liekninančiųjų arbatų. Tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkas Vygintas Milašius įspėja, kad neteisingai naudojamos šios priemonės gali nepadėti. O be saiko vartojantys liekninamąsias arbatas gali susidurti ir su didesnėmis problemomis. Apie tai žiūrėkite rubrikoje „Tuo metu vaistinėje“.

Sveikatos receptas“ — ketvirtadienį 13 val. Laidos vedėja — Kristina Ciparytė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai