Profesorius Stukas apie mitybą širdžiai: atsisakius vieno ingrediento, kraujospūdis iškart taps normalesniu (4)

40689
DELFI Sveikatos receptas | www.DELFI.lt
2019 m. birželio 9 d. 23:10
Gydytojai sako, kad laikantis pagrindinių mitybos taisyklių, galima išvengti net 80 proc. šių ligų atvejų. Apie širdies ir kraujagyslių ligų sąsajas su mityba „Sveikatos recepte“ pasakojo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas. Mitybos specialistas pabrėžia, kad per dieną būtina suvalgyti bent 200 g daržovių.

Visi žinome, jog mityba daro tiesioginę įtaką mūsų sveikatai. Mityba, gyvensena – tai yra pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso mūsų sveikata. „Gyvenimo būdas mūsų sveikatai daro apie 50 proc. įtakos, mityba – apie 30 proc. Dėl širdies ir kraujagyslių ligų, pagal sergamumo ir mirtingumo rodiklius, miršta maždaug 56 proc. Lietuvos gyventojų. Pasaulio sveikatos organizacijos išvadomis, apie 80 proc. šių ligų atvejų galima būtų išvengti, jei tik žmogaus gyvensena būtų tinkama, žmogus sveikai maitintųsi, nepiktnaudžiautų alkoholiu, nerūkytų, būtų fiziškai aktyvus“, – teigia Vilniaus universiteto profesorius R. Stukas.

Visgi mityba nėra veiksnys, kurį būtų sudėtinga sureguliuoti. Juk žmogus valgo kiekvieną dieną ir pats renkasi maistą. Svarbiausia pasirinkti jį tokį, kuris darytų teigiamą įtaką sveikatai. Svarbiausia, kad turimi mitybos įpročiai nedarytų žalos, būtų naudingi, ypatingai širdies sveikatai.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai